رده خبر خرید با کارت شهروندی بانک شهر بدون نیاز به رمز و شبکه بانکی

خرید با کارت شهروندی بانک شهر بدون نیاز به رمز و شبکه بانکی

خبر
نویسنده: رده
16 اردیبهشت 1397

کارت شهروندی بانک شهر چیست؟

کارت شهروندی بانک شهر یک کارت چندمنظوره است که عملیات مالی خرد را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. کارت شهروندی دارای یک کیف پول الکترونیکی هوشمند است که پرداخت‌های خرد و کلان شما را آسان می‌کند. این کارت همچنین امکان انجام کلیه عملیات بانکی شتابی و انتقال وجه در کل شبکه بانکی کشور را به شما می‌دهد.
 

کارت چندمنظوره شهروندی بانک شهر

کیف پول الکترونیکی
کارت نقدی و یا اعتباری شتابی
بن کارت الکترونیکی
کارت رفاهی
کارت شناسایی و امضاء دیجیتال
 

پرداخت بدون اتصال به شبکه و رمز

با استفاده از کارت شهروندی می‌توانید بدون نیاز به اتصال به شبکه و واردکردن رمز کارت در کمترین زمان ممکن، پرداخت‌های خرد خود را در مراکز خرید، سامانه‌های حمل‌ونقل شهری مانند اتوبوس، مترو، پارکومتر و تاکسی انجام بدهید که درواقع نقش پول نقد را برای شما بازی می‌کند. همچنین قابلیت چند جیبی کارت شهروندی بانک شهر، فرصت مدیریت بهینه مصارف را برای شما به وجود آورده و می‌توانید با مراجعه به پذیرندگی‌های خاص که از جیب‌های متفاوتی از کارت استفاده می‌کنند به‌صورت هدفمند از کارت شهروندی استفاده کنید.
 

ویژگی‌های کارت شهروندی

 • عملکرد برخط (Online) در تمامی تراکنش‌های شتابی
 • عملکرد برون‌خط (Offline) در اغلب تراکنش‌های خرد
 • عملکرد برخط (Online) در تراکنش‌های تسویه و بارگذاری پول در کیف پول الکترونیکی هوشمند
 •  امنیت بالا و به‌کارگیری روش‌های رمزنگاری و مدیریت کلید بومی
 • امکان تخصیص اعتبار به کیف پول الکترونیکی هوشمند
 • ارائه سرویس‌های ارزش‌افزوده

 

چطور با کارت شهروندی بانک شهر خرید کنیم؟

 • خرید بدون رمز: شما فقط کافی است با فشردن کلید تأیید بر روی کارت‌خوان پایانه، گزینه خرید را انتخاب کنید و بعد از واردکردن مبلغ موردنظر و نمایش پیغام "انتظار برای کارت" کارت خود را در نزدیکی پایانه فروش قرار دهید تا پرداخت (به‌اندازه سقف تعیین‌شده در کارت شما برای خرید بودن رمز) صورت بگیرد.
 • خرید با رمز: درصورتی‌که مبلغ خرید شما بیش از رقم تعیین‌شده در کارت شما برای خرید بدون رمز باشد، کارت‌خوان بعد از خواندن کارت شهروندی شما، رمز کیف پول را برای انجام عملیات پرداخت، درخواست می‌کند.
 • خرید تماسی: کارت خود را با توجه به علامت فلش روی کارت وارد قسمت کارت‌خوان پایانه کرده و از لیست خدمات گزینه خرید را انتخاب کنید. در مرحله بعد و در صورت نیاز، رمز کیف پول الکترونیکی خود را وارد کرده و گزینه تأیید را برای پرداخت انتخاب کنید تا عملیات بانکی شما انجام شود.

 

امنیت کارت شهروندی بانک شهر

باوجود سهل و آسان بودن استفاده از کارت شهروندی، امنیت این کارت‌ها بسیار بالاست. به‌طوری‌که در راستای تأمین امنیت هر چه بیشتر کارت شهروندی، دو رمز متفاوت برای کیف پول و حساب بانکی تعبیه‌شده که برای استفاده از هر یک از این قابلیت‌ها باید رمز مربوطه را وارد کنید.
 

شارژ کیف پول کارت شهروندی

بعد از واردکردن کارت به دستگان کارت‌خوان، انتخاب گزینه واریز به کیف، واردکردن مبلغ واریزی به کیف پول و انتخاب گزینه تأیید، به یکی از روش‌های زیر می‌توانید کیف پول خود را شارژ کنید:
1. حساب متصل به کارت: در این روش گزینه حساب متصل به کارت را انتخاب و بعد از واردکردن رمز حساب بانکی منتظر پاسخ مناسب از پایانه باشید.
2. کارت شتابی: در این روش گزینه کارت شتابی را انتخاب، کارت شتابی خود را در پایانه کشیده، و بعد از واردکردن رمز کارت شتابی منتظر دریافت پاسخ مناسب از پایانه بمانید.

 • در سامانه کارت شهروندی این قابلیت وجود دارد که مبالغی به‌صورت حواله به کارت شما واریز شود. در زمان شارژ کارت می‌توانید گزینه دریافت حواله را انتخاب کنید تا درصورتی‌که مبلغی به‌صورت حواله برای کارت شما وجود داشته باشد کارت به‌صورت خودکار شارژ شده و رسید آن تحویل شود.
 • برای دریافت موجودی بعد از واردکردن کارت، گزینه مشاهده موجودی را انتخاب و با واردکردن الزامی رمز اول، موجودی خود را مشاهده کنید.

 

حوزه‌های تحت پوشش کارت شهروندی بانک شهر

 • حوزه حمل‌ونقل عمومی شهری و بین‌شهری (قطار، اتوبوس، تاکسی، مترو، دوچرخه، مونوریل و …)
 • حوزه خدمات پارک و پارکینگ (طبقاتی، حاشیه‌ای، میدانی، پارکینگ‌های اختصاصی مراکز خاص مانند پایانه‌ها و مراکز خرید و …)
 • حوزه فرهنگی، تفریحی و ورزشی (سینما، تئاتر، کتابخانه‌ها، مجموعه‌های ورزشی، نمایشگاه‌ها، موزه، فرهنگسرا و …)
 • مراکز خرید خرد و عمده (سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه‌وتره‌بار و …)
 • مراکز خدمات شهری و بین‌شهری (تلفن‌های عمومی، باجه‌های اطلاع‌رسانی، خدمات پستی، عوارض بزرگراهی و …)
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 دیدگاه
 1. امیر می‌نویسد

  آیا در مشهد هم راه اندازی شده؟

 2. بهزادمعقولی می‌نویسد

  بسیارخوب

 3. Amir می‌نویسد

  لطفاً کلیپی تصویری از این خدمات در نظر بگیرید