جرائم بدهی معوقه مشتریان کدام بانک‌ها بخشیده می‌شود؟

تا پایان سال 96

در روزهای پایانی سال برخی بانک‌ها شرایط ویژه‌ای را برای مشتریان بدهکار خود در نظر گرفته‌اند تا با استفاده از طرح‌های بخشودگی، نسبت به پرداخت معوقات بانکی خود اقدام کنند.

بخشودگی 100 درصدی جرائم بانک سامان

در این طرح در صورت تسویه کامل مانده بدهی توسط مشتریان بدهکار تا 29 اسفندماه سال جاری، تا صد درصد جرائم تأخیر پرداخت اقساط تسهیلات بخشوده می‌شود. همچنین امکان ارائه تخفیف در نرخ سود تسهیلات در دوره زمانی باقیمانده از تسهیلات در اختیار مشتریانی که بدهی معوق خود به بانک سامان را یکجا تسویه کنند، وجود دارد. مشتریان اعتباری برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شعب بانک سامان مراجعه یا با مرکز سامان ارتباط با شماره تلفن 6422-021 تماس بگیرند.
 

 بخشودگی وجه التزام بانک انصار

درصورتی‌که مشتری بانک انصار هستید و معوقه بانکی دارید می‌توانید در طرح بخشودگی جرائم نسبت به پرداخت معوقات خود با شرایط ویژه اقدام کنید. در این طرح، در صورت پرداخت معوقات و به‌روزرسانی کامل اقساط معوق تا 29 اسفندماه سال جاری، 6% وجه التزام (جریمه) مشتریان بدهکار بخشیده می‌شود. همچنین درصورتی‌که تسویه کامل مانده بدهی و مختومه کردن پرونده تسهیلات، علاوه بر بخشش وجه التزام جریمه (6%) می‌توانید از بخشش 10% الباقی مانده وجه التزام نیز برخوردار شوید. طبق اعلام بانک انصار کلیه شعب بانک ملزم به اجرای طرح مذکور برای مشتریان بوده و نیازی به ارجاع مشتریان به شعبه پرداخت‌کننده تسهیلات نیست. ضمن اینکه امکان تسویه و یا به‌روزرسانی معوقات از طریق درگاه‌های الکترونیک وجود دارد و پس از مراحل حضوری و حتی تماس تلفنی با شعب، محاسبه و بخشش وجه التزام امکان‌پذیر خواهد بود.
 

جایزه خوش‌حسابی بانک آینده

مشتریان بدهکار بانک آینده در صورت تسویه نقدی بدهی‌های تسهیلاتی و یا بروز رسانی اقساط خود تا 15 اسفندماه سال جاری از مزایای مختلفی، ازجمله بخشودگی 100 درصد جرائم تأخیر پرداخت اقساط بدون توجه به نرخ سود و نوع تسهیلات، برخوردار خواهند شد. در این طرح، برای مشتریانی که زودتر از موعد سررسید، اقدام به تسویه تسهیلات خود کنند نیز جایزه خوش‌حسابی در نظر گرفته‌شده است.
 

بخشودگی خسارت دیرکرد و استمهال پست بانک

طبق اعلام پست‌بانک مشتریانی که از تسهیلات و تعهدات این بانک استفاده کرده و در سررسید مقرر اقساط آن را پرداخت نکرده و اصل‌وفرع آن را تأدیه نکرده‌اند، می‌توانند نسبت به تعیین تکلیف بدهی و استمهال و تقسیط و یا بازپرداخت آن اقدام کرده و از بخشودگی خسارت دیرکرد مطابق ضوابط بانک مرکزی بهره‌مند شوند. هریک از بدهکاران تسهیلات و تعهدات پست‌بانک ایران می‌توانند برای بهره‌مندی از این بخشودگی به شعب بانک و ادارات ستادی آن در سراسر کشور مراجعه کنند.
 

بخشودگی جرائم تأخیر تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

با اعلام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طرح بخشودگی جرائم تأخیر تسهیلات تا پایان سال جاری در شعب این بانک اجرایی می‌شود. کلیه بدهکارانی که بدهی آن‌ها در سرفصل مطالبات غیر جاری بوده و تاکنون نسبت به تسویه آن اقدام نکرده‌اند، در صورت واریز اصل و کارمزد متعلقه به‌صورت یکجا و تسویه کامل بدهی تا پایان سال جاری، جرائم تأخیر تسهیلات مربوطه بخشیده می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم