دریافت شماره شبا بانک آینده

دریافت شبا بانک آینده با شماره حساب و شماره کارت

 

در کادر زیر فقط «شماره حساب» بانک آینده را وارد کنید
اما اگر می‌خواهید شماره کارت را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

دریافت شماره شبا با شماره کارت

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک آینده، شماره شبا دریافت کنید
برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک آینده

شماره شبا بانک آیندههر بانکی برای شماره‌گذاری حساب‌های مشتریانشان از شیوه‌ای خاص استفاده می‌کند که با شیوه سایر بانک‌ها متفاوت است؛ برای مثال شماره‌حساب‌های بانک آینده با شماره‌حساب‌های هیچ بانکی در شیوهٔ به دست آمدن برابر نیست و به همین دلیل است که برای انتقال پول بین بانک‌های گوناگون با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده‌ایم. اما برای رفع این معضل نیاز بوده تا برای جابجایی پول بین حساب‌های مختلف از بانک‌های مختلف به یک فرمت یکپارچه دست‌یافت. بنابراین و برای رفع این مشکل بوده که شناسه استاندارد بین‌المللی یا همان IBAN برای یکپارچه‌سازی شماره‌حساب‌های بانکی طراحی‌شده است و بانک‌های ایران نیز از همین استاندارد استفاده می‌کنند. در این استاندارد هر حساب بانکی دارای یک شناسه یکتاست که در ایران بانام شناسه حساب بانکی ایران و یا به‌طور اختصار شبا شناخته می‌شود. این شماره در ایران با IR شروع‌شده که حروف اختصاری نام ایران است و پس از آن ۲۴ رقم دیگر به ترتیبی که خواهیم گفت قرار می‌گیرد.

 

ساختار شماره شبا

باید این نکته مهم را دانست که شماره شبا به هیچ عنوانی جایگزین شماره‌حساب شما در بانک آینده نخواهد شد، بلکه به‌عنوان کدی استاندارد در کنار آن قرار می‌گیرد و این‌گونه است که شما برای هر یک از حساب‌های خود در بانک آینده فارغ از نوع آن حساب می‌توانید شبای مخصوص به همان حساب را دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. مزایایی که بدین ترتیب می‌توان آن‌ها را برشمرد؛

هر دو سامانه حواله الکترونیکی کشور یعنی ساتنا و پایا بر اساس شبا فعالند، بنابراین برای انجام حواله و هرگونه نقل و انتقالی بین بانک‌های کشور می‌باید شماره شبا خود را داشته باشید و همچنین هنگام گرفتن ابزارهای «دریافت پول» مانند دستگاه کارتخوان یا همان POS یا بهره‌مند شدن از خدمات درگاه اینترنتی نیز دانستن شماره شبا الزامی است. بانک آینده این مهم را با درج شماره شبا بر روی همه کارت‌های بانکی‌اش تسهیل کرده.

اما از دیگر مزایای شماره شبا این است که این شماره تمامی اطلاعات یک شماره‌حساب معمولی را در خود جا داده و با دانستن شماره شبا دیگر دلواپسی‌ای بابت دیگر جزئیات حساب داشته باشید، می‌شود به‌راحتی تا سقف 50 میلیون تومان وجه انتقال دهید یا از طریق آن پول دریافت کنید و همچنین برای حواله‌هایی که از شبا در آن‌ها استفاده می‌شود نیز هیچ نیازی به دانستن، ذکر و کنترل هیچ‌گونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره‌حساب و نوع آن نخواهید داشت و دیگر به‌هیچ‌وجه درگیر کدهای مختلف و گوناگون نخواهید شد.

اما دیگر حسن قابل‌توجه این شماره جلوگیری از بروز هرگونه خطا یا اشتباه برگشت‌ناپذیر است. چه اگر اشتباهی در ورود شماره شبا پیش ‌آید، سامانه‌های بانکی به‌سرعت از آن آگاه شده گزارشش می‌کنند. به این معنی که اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد کند، سیستم با کنترل محتوای شبا پیام می‌دهد که خطایی رخ داده است و باید داده‌های واردشده را برای بار دیگر چک کرد. این‌گونه است که این سازوکار که برآمده از ساختار استانداردشدهٔ این شماره است امکان رخداد هرگونه خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب‌های دیگر را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

محاسبه شماره شبا بانک ها

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک آینده

تمامی حساب‌هایی که پس‌اندازهای شما در بانک آینده را در خود نگه‌داشته‌اند یک شماره شبا دارند که به‌طورمعمول بر روی کارتی که از بانک دریافت کرده‌اید درج‌شده، در غیر این صورت می‌توانید آن را حضوری از هر شعبه یا خودپرداز بانک آینده دریافت کنید. همچنین علاوه بر اینجا در سایت رده دو راه دیگر دریافت اینترنتی آن در سایت بانک آینده توضیح داده شده؛

‌دریافت شماره شبا از طریق وارد کردن شماره حساب و دریافت شماره شبا از طریق وارد کردن اطلاعات هویتی. این شیوه خاص بانک آینده بوده از دیگر ویژگی‌های این بانک در خدمات‌دهی به‌حساب می‌آید.

 

دریافت شماره شبا بانک آینده با شماره کارت

ساده‌ترین و شدنی‌ترین راه دریافت شماره شبا از شماره کارت است. اگر کارت بانک آینده در دست نبود (چون شماره شبا روی کارت درج شده است) و فقط شماره کارت در اختیار داشتید نگران نشوید، «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک آینده، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.