رده صندوق سرمایه‌گذاری‌ صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر

گنجینه زرین شهر

آخرین به‌روز رسانی: 01 اسفند 1402 | انتشار: 13 مرداد 1395
نام گنجینه زرین شهر
نوع صندوق درآمد ثابت
ETF خیر
ارزش خالص دارایی 553,618,808,403,334 ریال
بازده روزانه 0.07 %
بازده هفتگی 0.35 %
بازده ماهانه 1.84 %
بازده سه ماهه 5.16 %
بازده شش ماهه 0 %
بازده یک ساله 23.1 %
بازدهی از آغاز فعالیت 244.52 %
مدیر صندوق تامین سرمایه تمدن
مدیران سرمایه‌گذاری نرگس احمدی، مصطفی نعمتی، عاطفه هاشمی
متولی صندوق موسسه حسابرسی هوشیار ممیز
حسابرس ارقام نگر آریا
درصد حقیقی 12
درصد حقوقی 0.08
سود تضمین‌شده 0 %
سود پیش‌بینی شده 0 %
دوره تقسیم سود 0 ماهه
قیمت صدور 1,016,201 ریال
کارمزد صدور 0 ریال
قیمت ابطال 1,015,139 ریال
کارمزد ابطال 0 ریال
حداکثر تعداد واحد سرمایه‌گذاری 0
ضامن نقدشوندگي بانک شهر
اوراق مشارکت 72.18 %
سپرده بانکی 16.22 %
وجه نقد 0 %
سهام 5.26 %
پنج سهم با بیشترین وزن 5.37 %
دارایی‌های دیگر 0.33 %
قیمت آماری 1,025,976 ریال
تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری شده 545,362,377
تاریخ آغاز فعالیت 1390/07/18
آدرس وب‌سایت http://ganjinehzarinshahr.ir

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین بانک شهر در پاییز ۱۳۹۰ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) فعالیت خود را به عنوان صندوق درآمد ثابت آغاز کرد. در زمان تأسیس، خالص ارزش دارایی‌های این صندوق ۵٫۵ میلیارد تومان بود. اما حالا پس از گذشت ده سال از آغاز فعالیت، این صندوق موفق شده است با جذب سرمایه بسیار بالا، خالص ارزش دارایی‌هایش را به رقم ۵۰ هزار میلیارد تومان برساند. صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر از این نظر جایگاه نخست را میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارد.

از آن‌جا که صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر در دسته صندوق‌های با درآمد ثابت قرار می‌گیرد، تمام ویژگی‌های این نوع صندوق‌ها را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند. ویژگی‌هایی از قبیل ریسک پایین، سود ثابت و تضمین‌شده، شفافیت در صدور و ابطال واحدها، مزیت نسبت به سپرده بانکی و البته نقدشوندگی بالا.

جدول مقایسه ای همه صندوق های سرمایه‌گذاری

درباره صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین بانک شهر

صندوق گنجینه زرین شهر را می‌توان یکی از باسابقه‌ترین صندوق‌های درآمد ثابت به شمار آورد. صندوقی که طی ده سال فعالیت توانسته است ارزش دارایی‌ها خود را چندین برابر و بازدهی قابل‌قبولی برای داراندگان واحدهایش ایجاد کند. در حال حاضر، چیزی حدود ۱۴درصد از دارایی‌های این صندوق به دارایی‌های بورسی، یعنی سهام، حق تقدم خرید سهام و قرارداد‌های اختیار معامله، اختصاص یافته است و مابقی دارایی‌های آن از اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی تشکیل می‌شود.

ترکیب دارایی صندوق گنجینه زرین بانک شهربازدهی صندوق گنجینه زرین بانک شهر در سال گذشته، ۱۸٫۴۸درصد و بازدهی آن از آغاز فعالیت تا کنون (آذر ۱۴۰۰) معادل ۲۰۲٫۲۸درصد بوده است. در حال حاضر قیمت صدور هر واحد سرمایه‌گذاری در این صندوق حدود ۱۰۱ هزار و ۱۶۰ تومان و قیمت ابطال هر واحد نیز تقریبا ۱۰۱ هزار تومان است. صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر در مجموع چیزی نزدیک به ۴۹۵ میلیون واحد سرمایه‌گذاری دارد. خوب است به این نکته هم اشاره کنیم که سود این صندوق به‌صورت روزشمار محاسبه می‌شود و در دوره‌های ماهانه به حساب بانکی صاحبان واحدهای سرمایه‌گذاری واریز می‌شود.

ارکان صندوق سرمایه‌گذاری زرین شهر

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر که در مهر ۱۳۹۰ تأسیس شده، هم‌اکنون بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری مشترک کشور محسوب می‌شود که ارزش خالص دارایی‌های آن به بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. مدیریت این صندوق سرمایه‌گذاری بزرگ به عهده شرکت تأمین سرمایه تمدن و متولی آن مؤسسه حسابرسی هوشیار ممیز است. بانک شهر نیز ضامن نقد شوندگی صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین بانک شهر است. در حال حاضر، مدیریت سرمایه‌گذاری این صندوق را منظر بزرگی سندی، احمد کوچکی و مصطفی نعمتی به عهده دارند و حسابرس قانونی آن هم مؤسسه حسابرسی رازدار است.

نکته: ارکان هرکدام از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در امیدنامه آن صندوق مشخص شده است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره ارکان صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر هم می‌توانید به سایت رسمی آن به آدرس «www.ganjinehzarinshahr.ir» بروید و در قسمت «درباره ما»، امیدنامه این صندوق را دانلود و مطالعه کنید.

روش سرمایه‌گذاری در صندوق زرین بانک شهر

سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه زرین شهر از طریق صدور و ابطال واحد انجام می‌شود. برای سرمایه‌گذاری در این صندوق باید به سایت آی‌بی‌شاپ به آدرس «www.ibshop.ir» مراجعه کنید و مراحل ثبت‌نام و ثبت اطلاعات شخصی و مدارک‌تان را از طریق این سایت پیگیری کنید.

مراحل ثبت نام گنجینه زرین بانک شهر

برای سرمایه‌گذاری و ثبت نام در صندوق گنجینه زرین بانک شهر، باید احراز هویت شده باشید. براساس ابلاغیه شماره ۱۲۰۲۰۱۰۴ سبا، که در تیر ۱۳۹۷ صادر شده، همه صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار موظفند سرمایه‌گذاران غیرحضوری‌شان را احراز هویت کنند. یعنی اگر می‌خواهید از طریق اینترنت برای صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام کنید، باید حتما به‌نوعی احراز هویت شوید. سابق بر این، فرایند احراز هویت با مراجعه به دفترهای اسناد رسمی، پیشخوان دولت، شعبه‌های بانک و مؤسسات مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی و نیز شعبه‌های اداره پست انجام می‌شد. اما اکنون امکان احراز هویت غیرحضوری هم فراهم شده است.

بعد از ثبت‌نام اولیه در آی‌بی‌شاپ، برای احراز هویت می‌توانید از یکی از روش‌های زیر اقدام کنید:

 1. در سامانه سجام به آدرس «sejam.ir» ثبت نام کنید و فقط با یک بار ثبت اطلاعات و احراز هویت در این سامانه، امکان استفاده از کلیه خدمات بازار سرمایه، از جمله سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، را داشته باشید. پس از اتمام ثبت نام و تکمیل فرایند احراز هویت سجام، می‌توانید با پشتیبانی آی‌بی‌شاپ تماس بگیرید و کد سجام‌تان را در اختیار مسئول پشتیبانی آی‌بی‌شاپ بگذارید و به این ترتیب ثبت‌نام‌تان در این سایت را کامل کنید.
 2. مراجعه به یکی از شعبه‌های آی‌بی‌شاپ. آدرس شعبه‌های آی‌بی‌شاپ را می‌توانید در سایت آی‌بی‌شاپ ببینید.
 3. مراجعه حضوری به یکی از شعبه‌های بانک شهر.
 4. مراجعه حضوری به یکی از دفترهای پیشخوان دولت.
 5. مرکز سرمایه‌گذاری آی‌بی‌شاپ برای آسودگی کسانی که امکان مراجعه حضوری به مراکز تعیین‌شده را ندارند، امکان احراز هویت با همکاری اداره پست جمهوری اسلامی ایران را هم فراهم کرده است. با انتخاب این روش بعد از انجام ثبت‌نام اولیه، مأمور پست به نشانی منزل یا محل کارتان مراجعه می‌کند تا مدارک هویتی‌تان را دریافت کند و بعد از این مرحله، ثبت‌نام‌تان در آی‌بی‌شاپ کامل می‌شود.

نحوه واریز پول به حساب گنجینه زرین شهر

بعد از تکمیل ثبت‌نام و فرایند احراز هویت در آی‌بی‌شاپ، می‌توانید با ورود به پنل کاربری‌تان در سایت آی‌بی‌شاپ، به‌راحتی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری این مجموعه، از جمله صندوق گنجینه زرین شهر، سرمایه‌گذاری کنید. واریز پول هم به همان سادگی خرید اینترنتی است و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

5,579 دیدگاه
 1. مجتبی می‌نویسد

  سلام ، من نود میلیون پول توی گنجینه داشتم ، در روز 30 دی ماه ابطال زدم. الان سود پول برام کم ریخته. بجای 1,700,000 تومان سود فقط 175 هزار تومان سود ریخته.

  2
 2. Reza می‌نویسد

  بیست تومان از داراییم گم و گور شده بیست و یک تومان سود شهریور داده واقعا کلاهبردار حرفه ایی هستید

  8
  5
 3. محسن رضایی می‌نویسد

  سلام
  برای هر 100 میلیون ماهانه چقدر سود میده؟

  41
  17
 4. احمد می‌نویسد

  سلام آیا بیش از یکصد میلیون تومان هم میشه سرمایه گذاری کرد؟

  14
  8
 5. سمیه می‌نویسد

  بدیش اینه که وقتی پول رو برداشت میکنی ۲تا۳روز طول میکشه پول بشینه به حساب چون پول تو حساب نیست و تو صندوق هستش

  7
  3
  1. m.jnl می‌نویسد

   اول صبح ابطال بزنی یک دوساعته میشینه به حسابت

   3
   1
 6. رامین می‌نویسد

  بدیش اینه که وقتی جابجایی پول میزنی چون روز شمار پرداخت میکنه ۴۸ساعت طول میکشه که واریز کنه بخاطر همین علت بنده چکم برگشت خورد

  4
  1
 7. فاطمه شیبانی می‌نویسد

  گنجینه زرین افتضاحه. ۲سال پولم تو این صندوق بود . با توجه به تورم سالانه ۵۰درصدی بازار و رشد دلار و طلا و بخصوص رشد عجیب بورس ، این صندوق با سود چندرغازش، ضررسنگینی به اصل پولم زد. سه ماه پیش همهء سهامم رو باطل کردم توی یه صندوق خیلی عالی و معتبر سپرده گذاشتم. این صندوق ماه اسفند۴۰۱ هرسهم ۳۶۰۰ تومن و ماه بعد فروردین۴۰۲ هر سهم ۴۱۰۰تومان سود داد. ماه پیش رو اردیبهشت ۴۰۲ تا حالا که پنج روز مونده به پرداخت سودماهانه ، هرسهم ۱۰۰هزار تومنی فعلن ۱۰۴۰۰۰ تومن رسیده.
  اسم صندوق خودمو نمیگم که تبلیغ کرده باشم. خودتون توی سایت سیگنال صندوقهای درآمد ثابت رو بگردید پیدا می‌کنید.

  38
  11
  1. مجید می‌نویسد

   سلام . اگه ممکنه اسم صندوق را بگید تا لااقل تحقیق کنیم

   3
   3
  2. داریوش می‌نویسد

   سلام ، سر کار خانم فاطمه شیبانی ، جون عزیزت اگه صندوق سرمایه‌گذاری خوبیه اسمشو بفرستید لطفاً.ممنونم

   7
   3
  3. علیرضا می‌نویسد

   سلام لطفا اسم صندوق رو بگید

   10
 8. مریم می‌نویسد

  چرا ارزش دارایی رو زده صفر. هیچ کس هم جواب نمیده فقط میره رو پیغام گیر

  5
 9. حق اللهی می‌نویسد

  با سلام لطفا با توجه به تورم سود را بیشتر کنید

  20
  1
 10. آناهیتا می‌نویسد

  سود رو به موقع واریز نمیکنه، سود رو نگه میداره روی سود ملت معامله میکنه و یک قرونش رو هم نمیده، بعد اگر شما بخواید همون مدت رو با سود خودتون معامله کنید، اون پول رو توی دست ندارید. علاوه بر این هر وقت هم که مثلن به موقع پرداخت کنه، به جای آخر ماه، روز اول ماه بعد واریز میکنه یعنی حتی اونهایی که می گذارنش توی بانک، روی این پول در آخر ماه سود نمی گیرن!! ارتباط مشتریان شون افتضاااااحه، یا جواب نمیدن یا ملت رو … فرض می کنن، ی مشت اپراتور که مفت خدا سرشون نمیشه از مالی، چهار تا دوره چهار ورقه ای گذروندن فکر می کنن مالی می فهمن و بقیه الاغن

  24
  13
 11. سعید عباسیان می‌نویسد

  امروز یکم اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۳بعد ازظهر هنوز سود بهمن ماه واریز نشده
  هیچکس هم جوابگو نیست

  7
  2
 12. سمیه می‌نویسد

  سلام چرا سود اسفند ماه این صندوق پرداخت نشد؟

  4
  5
 13. Marjan می‌نویسد

  سلام من قبلا درگنجنیه زرین حساب داشتم بعد پول روبرداشت کردم الان می خوام دوباره حسابم را افتتاح کنم باید چکار کنم چون در شرایط جدید عدم چک برگشتی گذاشتید و من فعلا دوتا چک برگشتی دارم ولی بعد سال جدید حل میشه باید صبر کنم چکهام رو درست کنم.

  10
  9
 14. سعید می‌نویسد

  چرا به سولات مردم پاسخ داده نمی شود؟ یعنی صندوق با اینهمه ادعا یک نفر کارشناس نداره بذارن به سوالات مردم جواب بده؟؟؟

  14
  3
 15. دشتی می‌نویسد

  سلام میخواستم بدونم مابین سفارش درخواست خرید از صندوق تا صدور که سه روزه کاریه تو این بدون کسر کارمزد میتونیم درخواست ابطال کنیم

  10
  5
 16. محبوبه می‌نویسد

  باسلام ووقت به خیر ! بنده اختلاف مبلغ سرمایه ام باداریی اعلام شده سیصد هزارتومان است درحالی که ارزش هر سهم صدهزار تومان میباشد چراسیصدهزار تومن کمتر اعلام میشود

  17
  7
 17. ناصر می‌نویسد

  بالاتر از صد میلیون چگونه سرمایه‌گذاری شود؟

  28
  12
  1. مرتضی رییسیان نژاد می‌نویسد

   در چند روز . و روزی 100 تومن واریز کنید

   1
 18. عزیزه می‌نویسد

  چرا برنامه آی بی شاپ باز نمیشه؟!

  10
  4
 19. عباس می‌نویسد

  سلام بیشترین سود رو کدوم صندوق سرمایه گذاری میده لطفا اگه کسی اطلاعات داره راهنمایی کنه ممنون

  73
  13
  1. مهران می‌نویسد

   سلام عباس اقا
   شما کجا سرمایه گذاری کردین . کدوم صندوق بهتره .ممنون

   4
  2. زهرا می‌نویسد

   سلام من میخوام ابطال انجام بدم میگه تلفن مشخص نشده چرا این پیغام میاد و چکار کنم. من همه احراز هویت و شماره تلفن هم ثبت کردم بازم این پیغام میاد

   8
   6
 20. میثم می‌نویسد

  سلام من ۵۰۰ تمن سرمایه‌گذاری کنم ماهی چقد سود بهم‌میده؟

  149
  40
  1. محمدحسین برزوئی می‌نویسد

   سلام میثم ، هر یک میلیون ۲۰۲۰۰ تومان می‌دهد

   4
   2
 21. حمید می‌نویسد

  سلام هر ده تومتی چقد ماهیانه میده .راهنمایم کنید

  83
  23
  1. سحر می‌نویسد

   سلام
   وقت بخیر
   چرا من به محض وارد کردن مبلغ، کلی برنامه بسته میشه؟

   1
   2
  2. حمزه دیندار مهربان می‌نویسد

   ۳۰میلیون ماهیانه و روز شمار چقدر سودش میشه

   78
   16
 22. کامران می‌نویسد

  سلام. سقف صدور در هر روز چقدر است؟

  15
  4
 23. علی می‌نویسد

  میگه ۲۱ در صد سود ولی موقع ابطال ۱۰ درصد هر سهم میخاد یعنی به ازای هر سهم ۱۰۰ هزار تومنی ۱۰ هزار تومن

  18
  6
 24. Kaula می‌نویسد

  چرا سود آبانماه ۱۴۰۱ هنوز واریز نشده؟

  16
  6
  1. hamed می‌نویسد

   سلام من ۱۰۰تومن بزارم سودم روز شمار چقد مبشه

   41
   20
 25. افسانه می‌نویسد

  سلام چرا سود ابان ماه را واریر نکردید یکم هر ماه سود واریز میکردید چرا امروز واریز نکردید

  9
  9
  1. حمید می‌نویسد

   شما چند ماهه گذاشتید تو صندوق ؟وماهانه چقد سود میده .راهنمایم کنید

   32
   16
 26. ابراهیم فرجی می‌نویسد

  سلام خدمتتون سود آبان ماه امروز چرا واریز نشده ؟؟

  13
  3
 27. سعید می‌نویسد

  یک بار که پول از حساب مردم کسر کردند و دوباره ریختن برای مهر ماه هم سود ساعت ۷ شب واریز کردن خارج کنید داراییتون تا بدتر نشده

  19
  14
 28. سهیل می‌نویسد

  صندوق گنجینه زرین شهر در حال ورشکستگی هست.

  30
  29
  1. علی می‌نویسد

   زیان انباشته و غیره مهم نیست کل شرکت ها و بانک ها دارن حرف شما درسته ولی قرار به ورشکستگی بود بانک آینده و سایپا و غیره ده سال پیش میشدن

   16
   1
 29. رضا حاجی رمضان می‌نویسد

  سلام وقت بخیر
  من یک ماهی هست واسه مسافرت به آلمان اومدم ومتاسفانه چند روزی هست که هیچ دسترسی به برنامه آی بی شاب گنجینه زرین خودم ندارم
  ممنون میشم من را راهنمای کنید
  چطور میتونم دسترسی پیدا کنم

  14
  5
 30. مجی می‌نویسد

  جرا سود شهریور ۱۴۰۱ 167 واریز کردید ولی در سایت و در نرم افزار زدید 175 ریال این که دروغ کلا

  4
  2
وام بدون ضامن
×
وام بدون ضامن
وام بدون ضامن با اپلیکیشن رده