بانک مسکن

سابقه بانک مسکن به سال 1317 و زمان تأسیس آن برمی‌گردد و هم‌اکنون تمرکز اصلی آن بر ارائه خدمات بانکداری خرد، بانکداری سرمایه‌گذاری و ارائه وام‌های مسکن معطوف است.

شعبه مرکزی این بانک در تهران قرار دارد. بانک مسکن، در 25 دی‌ماه سال 1317 با تأسیس «بانک رهنی ایران» به‌عنوان بانکی تخصصی در امر مسکن و ساختمان، با مشارکت وزارت دارایی و بانک ملی ایران فعالیت خود را آغاز کرد. موضوع فعالیت بانک مسکن، موضوعات بانکی مرتبط با وام‌های مسکن را تشکیل می‌داد. پرداخت تسهیلات در برابر رهن اموال غیرمنقول باهدف خرید، احداث و تکمیل، تعمیر و اعطای اعتبار به شرکت‌های ساختمانی بخش عمده فعالیت‌ها را در بر می‌گرفت.

پس از انقلاب 1357، بانک مسکن در سال 1358 بر اساس لایحه قانونی اداره امور بانک‌ها مصوب 17/3/1358 شورای انقلاب اسلامی، از ادغام بانک‌های رهنی ایران، ساختمان، شرکت سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی بانک‌های ایران و سایر شرکت‌های پس‌انداز و وام مسکن کوروش، اکباتان، پاسارگاد، در تهران و در شهرستان‌ها شرکت‌های پس‌انداز و وام مسکن مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، گیلان، همدان، کرمانشاه، مازندران، گرگان، سمنان و آبادان تشکیل شد.

ترکیب جدید که تحت عنوان بانک مسکن فعالیت‌های بانکی خود را در بخش ساختمان شروع کرد، طیف غالب آن را از هر حیث بانک رهنی ایران تشکیل می‌داد و درواقع بانک مسکن تداوم فعالیت بانک رهنی ایران در قالب جدید است و از سال 1323 به خانه‌سازی مبادرت ورزیده است.

علاوه بر کلیه خدمات بانکی نوین، پرداخت انواع تسهیلات خرید، ساخت و تعمیر مسکن، امتیاز صندوق پس‌انداز خاص بانک مسکن (با سپرده‌گذاری) است و مهم‌ترین فعالیت این بانک در بخش مسکن است. سایر فعالیت‌های این بانک در راستای اهداف بانک مرکزی ایران همانند سایر بانک‌ها تعریف‌شده است.

نوع
بانک
هیات مدیره

عباس حسینی (مدیر عامل و عضو هیئت‌مدیره)
صابر عسکرپور (عضو هیئت‌مدیره)
جعفر آقا ملائی (عضو هیئت‌مدیره)
دکتر سید محسن فاضلیان (عضو هیئت‌مدیره)
علی کمالی (عضو هیئت‌مدیره)

تلفن
مرکز ارتباط
برای تهران 1830 و برای شهرستان‌ها 61088
فکس
آدرس
تهران، میدان ونک ، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان میرداماد، خیابان عطار، پلاک 14
ایمیل
info@bank-maskan.ir
وب سایت
آدرس بانکداری‌ الکترونیک

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی