رده ماشین حساب تبدیل قیمت ارز دیجیتال

ماشین حساب تبدیل قیمت ارز دیجیتال

شاید برایتان این سؤال پیش آمده باشد که چرا ارزهای دیجیتال دارای ارزش هستند؟ اصلاً کسی که ارز دیجیتال دارد می‌تواند آن‌ها را به پول تبدیل کند؟ پاسخ به این سؤالات کاملاً واضح است چون خیلی از مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشغول هستند و حاضرند بابت آن‌ها پول‌های هنگفتی پرداخت کنند. خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی که در ارزهای دیجیتال وجود دارد، باعث شده که افراد زیادی مجذوب دنیای رمزارزها شوند. برخی از افراد، به ارزهای دیجیتال به چشم یک ابزار برای سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند و بعضی دیگر، از رمزارزها به عنوان یک ابزار پرداخت و نقل و انتقال پول برای انجام معامله، بهره می‌گیرند. برخی دیگر هم به طور حرفه‌ای در بازار رمزارزها مشغول به فعالیت‌اند و از نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال، سود کسب می‌کنند. در هر صورت اگر هر کدام از این روش‌ها را انتخاب کنید، بدون شک، به یک مبدل قیمت ارز دیجیتال نیاز پیدا می‌کنید.

 

[coinmc type=”calc” coin=”bitcoin”]
[coinmc-show-dollar-price]

 

 

ماشین حساب تبدیل قیمت ارزهای دیجیتال

بگذارید با ارائه یک مثال، این موضوع را روشن‌تر کنیم؛ فرض کنید یک معامله انجام داده‌اید و قصد دارید سود خودتان را از این معامله محاسبه کنید. مثلاً اگر ۳ واحد بیت کوین، هر کدام به قیمت ۵۰۰۰۰ دلار خریداری کرده باشید و بعد هر کدام از آن‌ها را به قیمت ۵۵۰۰۰ دلار بفروشید، برای محاسبه سودتان باید:
یمت فروش (۵۵۰۰۰ دلار) را در نظر بگیرید، قیمت خرید (۵۰۰۰۰ دلار) را از آن کسر کنید، سپس حاصل را در اندازه تراکنش (که در این مثال ۳ واحد است) ضرب کنید.
به این ترتیب شما ۱۵۰۰۰ دلار از این معامله سود به دست آورده‌اید.
اگر بخواهید سود خود را به واحد تومان محاسبه کنید، باید ۱۵۰۰۰ دلار را در قیمت یک واحد دلار، ۲۳۰۰۰ تومان (در زمان نگارش مطلب)، ضرب کنید و مقدار سود خودتان را به تومان ببینید:

345.000.000 = 23000 * 15000

اما این کار، زمان زیادی از شما می‌گیرد و شاید خطایی در حین انجام محاسبات مرتکب شوید، تازه همه خرید و فروش‌ها هم اینقدر رند و راحت نیست!
معامله‌گران حرفه‌ای، برای از بین بردن این خطا و صرفه‌جویی در وقت خود از ماشین حساب تبدیل قیمت ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. این نوع ماشین حساب‌ها قادرند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محاسبات سنگین معاملاتی را به طور دقیق انجام دهند.
با استفاده از بعضی از ماشین حساب‌های ارز دیجیتال می‌توانید مقدار یک ارز دیجیتال را به یک ارز دیجیتال دیگر تبدیل کنید. مثلاً اگر بخواهید ببینید که ۳ واحد بیت کوین شما، معادل چه مقدار اتریوم است، می‌توانید به راحتی در کمتر از چند ثانیه، این کار را انجام دهید.

چطور از ماشین حساب تبدیل قیمت ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

برای استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال و تبدیل قیمت ارزهای دیجیتال ابتدا باید در قسمت اول، نوع و مقدار ارز دیجیتال مورد نظرتان را وارد کنید و سپس در قسمت دوم، واحد ارز مورد نظرتان را (یورو، دلار و غیره) انتخاب کرده و نرخ تبدیل شده را مشاهده کنید.
به عنوان مثال برای تبدیل کردن مقدار ارزش 3 واحد بیت کوین خودتان به یورو، ابتدا در قسمت اول باید BTC را انتخاب کرده و مقدار مورد نظر را (3 واحد) در آن وارد کنید. سپس با انتخاب واحد یورو و یک کلیک ساده، مقدار تبدیل شده را مشاهده کنید.

به روزرسانی ارزهای دیجیتال در مبدل ارز دیجیتال

نرخ‌های ثبت شده برای تبدیل در تمامی ماشین حساب‌های ارز دیجیتال، به صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی می‌شوند. این قیمت‌ها عموماً از یک وب‌سایت مرجع (مانند CoinMarketCap) که اعتبار زیادی دارد، گرفته می‌شوند. این وب‌سایت، این قابلیت را دارد که در هر زمانی که شما اراده کردید، میانگین نرخ معاملات در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال در جهان را نشان دهد.

چند نمونه از پرکاربردترین ماشین حساب‌های ارز دیجیتال

  1. ماشین حساب Sabe : سرویس Sabe یک پلتفرم آموزشی است که دوره‌ها و آموزش‌هایی را در حوزه برنامه‌نویسی ارائه می‌دهد اما علاوه بر این‌ها، یک ماشین حساب ساده هم دارد که با استفاده از آن می‌توانید سود معاملات خودتان را محاسبه کنید. برای محاسبه سود خودتان، باید یکی از رمزارزهایی که خریداری کرده‌اید، مانند بیت کوین، اتریوم و غیره را به همراه حجم خریداری شده و قیمت خرید آن، در ماشین حساب وارد کنید.
  2. ماشین حساب Easy Bitcoin: این ماشین حساب فقط مخصوص بیت‌کوین است اما بسیار سریع و پرکاربرد است. برای مشاهده سود خود، کافیست که تعداد بیت کوین‌ها، قیمت خرید و فروش و مقدار کارمزد خود را مشخص کنید.
  3. ماشین حساب CoinMarketCap: اگر مقداری بیت‌کوین، اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگری در اختیار دارید، این ماشین حساب می‌تواند به عنوان راهی برای محاسبه نرخ آن رمزارز بر حسب دلار، یورو، ین، کرون، روبل و غیره باشد.
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد