رده بورس صندوق مختلط زیتون و بالاترین بازدهی سالانه صندوق های سرمایه گذاری

صندوق مختلط زیتون و بالاترین بازدهی سالانه صندوق های سرمایه گذاری

بورس
نویسنده: امیرحسین ناصری
20 آذر 1401

صندوق مختلط ETF زیتون با ۲۹.۶ درصد بالاترین بازدهی عملکرد سالانه را در میان صندوق‌های مختلط، سهامی و درآمدثابت بازارسرمایه داشته است.

 صندوق ETF زیتون از نوع صندوق‌های مختلط بازارسرمایه است، این نوع صندوق‌ها با توجه به اینکه از نظر ترکیب دارایی به صورت متعادل بر روی سهام و اوراق درآمدثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند، سود بیشتری از صندوق‌های درآمدثابت دارند و در دوران ریزش بازار ریسک کمتری نسبت به صندوق‌های سهامی دارند.

صندوق زیتون که در آذر ۱۴۰۰ توسط مشاور‌ سرمایه‌گذاری ترنج پذیره‌نویسی شد در عملکرد یکساله منتهی به ۱۵ آذر ۱۴۰۱ بازدهی ۲۹.۶ درصدی داشته است که این میزان بالاترین بازدهی در میان تمامی صندوق‌های مختلط، سهامی و درآمدثابت بازارسرمایه می‌باشد.

صندوق مختلط ETF زیتون، ۲ هزار ۴۵۰ میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت دارد که بیشترین حجم دارایی در میان صندوق‌های مختلط ETF است و در بین کل صندوق‌های قابل معامله و صدور ابطالی نیز دومین صندوق است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از سازوکار‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس است. افراد به جای خرید و فروش مستقیم سهام و اوراق در بورس، واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری را خریداری می‌کنند و مدیران صندوق‌ها با سرمایه‌های جمع شده در بازارسرمایه فعالیت می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس نوع سرمایه‌گذاری و دارایی به انواع: سهامی، درآمد ثابت، مختلط و کالایی تقسیم می‌شوند؛ هر کدام از این صندوق ها از نظر شکل سرمایه گذاری نیز مبتنی بر صدور و ابطال و یا قابل معامله  ETF از طریق سامانه های معاملاتی است.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری می‌توانند از طریق این‌لینک اقدام کنند.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 دیدگاه
 1. علی می‌نویسد

  پرداخت سود صندوق مختلط زیتون به صورت روز شمار انجام می شود؟ یا ماه شمار؟

  1
  1
  1. عباسی می‌نویسد

   این صندوق درآمد ثابت نیست و تقسیم سود ندارد بلکه ا ز نوع ETF است که قابل معامله در بورس است درست مثل سهام. با این تفاوت که ریسک کمتری متربت آن است. سود واحدهای آن برا اساس معاملات‌ آن مشخص می شود و شما باید نگاه حداقل میان مدت داشته باشید

وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی