دریافت شماره شبا بانک پاسارگاد

دریافت شبا بانک پاسارگاد با شماره حساب و شماره کارت

 

در کادر زیر فقط «شماره حساب» بانک پاسارگاد را وارد کنید
اما اگر می‌خواهید شماره کارت را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

دریافت شماره شبا با شماره کارت

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک پاسارگاد، شماره شبا دریافت کنید
برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک پاسارگاد

شماره شبا بانک پاسارگادشبا یا شماره حساب بانکی ایران، کد شناخته‌شده‌ای است برای تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تعریف و تبیین شده است و به‌زودی در تمام سامانه‌های پرداخت بین‌بانکی تنها و تنها از این نوع شماره استفاده خواهد شد. هر شماره حساب بانکی -گذشته از آنکه برای کدام‌یک از بانک‌ها باشد- به‌راحتی می‌تواند به یک شماره حساب شبا تبدیل شود. این راحتی از اصول مهم دریافت و محاسبه شماره شبا است. موارد کارآمدی این شماره روزبه‌روز در حال افزایش است و بسیار پیش می‌آید که در روند انجام کاری یا به‌ویژه پر کردن صفحه‌ای در فضای مجازی از اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات حسابمان به شماره شبا برمی‌خوریم که هرچه سریع‌تر و آسان‌تر به دست آوردن آن برایمان امر بسیار مهمی است که «رده» رفع این نیاز و احتیاج‌هایی مشابه این را وظیفه خود می‌داند.

 

ساختار شماره شبا

در این شماره هر کاراکتر تنها می‌تواند یکی از حروف بزرگ الفبای انگلیسی یا یک رقم انگلیسی باشد. استفاده از اعداد و حروف فارسی به هیچ وجهی در شبا امکان‌پذیر نیست. طول این شماره نیز به طور دقیق ۲۶ کاراکتر است و ترتیب خاصی دارد؛ دو کاراکتر نخست یا همان دو جایگاه سمت چپ شماره شبا که حروف بزرگ لاتین‌اند نشانگر اختصار بین‌المللی نام هر کشور است و باقی اجزای آن را تنها اعداد تشکیل می‌دهند که این اعداد نیز از دو بخش به این شرح تشکیل شده‌اند: دو رقم نخست، ارقام کنترلی یا چک دیجیت شناسه شبا است و از ۱۹ رقم باقیمانده، سه‌تای نخست آن کد ثبت‌شده هر بانک است و باقی خود شماره حساب که البته در صورتی که عدد شماره حساب کمتر از حد استاندارد بود، با گذاشتن صفر به میزان مشخص شده می‌رسد.

محاسبه شماره شبا بانک ها

 

محاسبه شبا بانک پاسارگاد با شماره کارت

گذشته از محاسبه شبا از طریق شماره حساب بانک پاسارگاد که در همین کادر بالا امکان‌پذیر است، رده با همکاری بانک پاسارگاد امکانی را به وجود آورده که به‌طور مستقیم با واردکردن شماره کارت خود می‌توان به شماره شبا دست پیدا کرد. این امکان خدمت بسیار کارآمدی است. چون بسیار پیش ‌می‌آید که جز شماره کارت نه به هیچ اطلاعات دیگری از حساب خود یا دیگران دسترسی داریم و نه می‌توانیم که دسترسی داشته باشیم اما همچنان به شماره شبا نیاز مبرم داریم. در چنین موارد و مواقعی است که این امکان ویژه بانک پاسارگاد یعنی تبدیل شماره کارت به شبا آن‌هم به‌طور مستقیم، چشم‌گیرانه خودنمایی می‌کند. برای به دست آوردن این خدمات سریع و آسان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، فقط باید عضو «رده» شوید. به همین سادگی!

 

دیگر راه‌های دریافت شماره شبا بانک پاسارگاد

تلفن‌بانک پاسارگاد نیز از دیگر راه‌های دریافت شماره شبا بانک پاسارگاد است، بخصوص در مواقعی که دسترسی به اینترنت سخت بوده یا وجود نداشته باشد؛ به‌این‌ترتیب که می‌توان پس از تماس با تلفن‌بانک پاسارگاد به شماره 82891111 و فشردن کلید 3 (با واردکردن شماره سپرده) و یا کلید 4 (با واردکردن شماره کارت)، بدون نیاز به واردکردن نام کاربری و رمز عبور، شماره شبای سپرده خود را به دست آورید. همچنین با فشردن کلید 5 و وارد کردن شماره کارت نیز می‌توان از شماره حساب خود مطلع شد.