شماره شبا بانک پارسیان

محاسبه شماره شبا بانک پارسیان با شماره حساب

 

اگر می‌خواهید با شماره حساب بانک پارسیان، شماره شبا بگیرید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را فشار دهید:

دریافت شماره شبا بانک پارسیان

 

شناسه شبا بانک پارسیان

شماره شبا بانک پارسیانشبا اختصاری است برای شناسه حساب بانکی ایران؛ این شناسه یا کد، شماره‌ای 24 رقمی است متشکل از بخش‌هایی متفاوت که توضیح آن‌ها و چگونه کنار هم نشستن‌شان را به‌تفصیل در مطالبی مرتبط توضیح داده‌ایم. اما کار اصلی شبا مشخص کردن هر حساب بانکی به صورتی منحصربه‌فرد است در تمام نظام بانکی کشور.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خردادماه سال 88 بود که این ساختار یک شناسه برای هر حساب را تبیین کرد و تعیین مشخصات این شناسه یا همان شبا، با به‌روزترین استاندارد جهانی در این حوزه مطابقت تمام دارد. این همگامی با بالاترین استانداردها به هرچه کارآمدتر شدن این کد انجامیده به نحوی که دیگر بدون نیاز به سایر اطلاعات یک حساب از جمله نام بانک و شعبه‌اش یا کد آن حتی و همچنین نوع حساب و اطلاعات نظیر آن، الکترونیکی می‌توان به میزان قابل‌توجهی وجه حواله کرد.

دریافت شماره شبا بانک‌ها با شماره کارت

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک پارسیان

همان‌طور که گفته شد هر حسابی فارغ از نوع و بانک آن یک شماره شبا منحصربه‌خود خواهد داشت که آن حساب را در مجموعه نظام بانکی کل کشور از باقی حساب‌ها متمایز می‌کند که البته در مطالب مشابه تبدیل و محاسبه و دریافت شماره شبا انواع بانک‌ها بسیار به چرایی آن پرداخته‌ایم اما برای محاسبه و دریافت آن گذشته از مراجعه به یکی از شعبه‌های بانک می‌توان به‌صورت الکترونیکی و از طریق همین درگاه نیز اقدام کرد که ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌هاست و تنها می‌باید شماره‌حساب موردنظر را د‌ر کادر مشخص‌شده وارد کرد. حواستان باشد که فقط شماره حساب را وارد کنید و نه شماره مشتری یا شماره کارت.

 

محاسبه شماره شبا با شماره‌ حساب و کارت

شماره‌حساب شماره‌ای است که هر حسابی را در هر بانکی مشخص می‌کند و بیشترین کاربرد آن نیز انتقال وجه داخلی بین حساب‌های یک بانک است.  درحالی‌که به حساب‌های جاری و حقوقی کارت تعلق نمی‌گیرد. البته که شماره کارت هم همچون شماره شبا در سیستم بانکی کشور شماره‌ای یکتا و منحصر به همان حساب یا حساب‌های فرد است که به آن کارت وصل هستند اما بعضی از بانک‌ها امکان تبدیل این شماره‌های اختصاصی به هم را فراهن کرده‌اند. همانطور که می‌دانید در رده می‌توانید با داشتن شماره کارت بسیاری از بانک‌ها به سادگی شبا بگیرید ولی این امکان فعلا برای بانک پارسیان فراهم نیست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 دیدگاه
  1. فرید اسمعیل زاده می‌نویسد

    درخواست شبا

  2. فرید اسمعیل زاده می‌نویسد

    پارسیان بانک خیلی عالی