دریافت شماره شبا بانک مسکن

دریافت شماره شبا بانک مسکن با شماره کارت و شماره حساب

 

در کادر زیر فقط «شماره حساب» بانک مسکن را وارد کنید
اما اگر می‌خواهید شماره کارت را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

دریافت شماره شبا با شماره کارت

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک مسکن، شماره شبا دریافت کنید
برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک مسکن

شماره شبا بانک مسکنشبا یا همان شناسه حساب بانکی ایران، کدی بین‌المللی است که از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برابر با استاندارد شماره سیزده ششصد و شانزده سازمان جهانی استاندارد تعریف و تبیین شده است تا علاوه بر استانداردسازی مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، به هرچه ساده‌تر و ایمن‌تر شدن این نقل‌وانتقال‌ها بیانجامد. اکنون چند سالی است که تمامی سامانه‌های الکترونیکی پرداخت بین‌بانکی کشور برای انواع نقل و انتقالات خود از این نوع شماره حساب بهره می‌برند.

همچنین باید دانست که شماره شبا به‌هیچ‌عنوان جایگزینی برای شماره حساب شما نخواهد بود بلکه کدی است با بالاترین استاندارد ممکن که تمامی اطلاعات حساب شما را در خود جای داده و بر اساس همان اطلاعات -بخصوص شماره حساب شما- ساخته می‌شود. اما بانک مسکن از جمله مهم‌ترین بانک‌هایی است که راه‌های بسیار گوناگونی را برای دریافت شماره شبا انواع حساب‌هایش در اختیار مشتریان خود قرار داده است که در ادامه می‌خوانید.

 

درباره شماره شبا

این شناسه ۲۶ کاراکتری که از کنار هم نشستن بخش‌هایی متفاوت ساخته‌شده برای بانک مسکن به این صورت است: بعد از IR یا همان شناسه بین‌المللی ایران که تنها کاراکترهای غیر عددی در این شماره به‌حساب می‌آید، دو رقم «کنترل صحت» می‌آید که از جمله مهم‌ترین بخش‌های الزامی در این شماره بوده و برای رسیدن به بالاترین سطح اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف شبا، بر مبنای هر آنچه‌ درج‌شده درون هر حسابی محاسبه شده و به آن افزوده می‌شود و بعد کد مخصوص به عنوان شناسه بانک مسکن است و پس‌ از آن -در آخر- با استفاده از همان شماره حساب فرد در بانک مسکن است که شماره شبا آن حساب کامل می‌شود.

تبدیل شماره حساب به شبا بانک ها

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک مسکن

با روی کار آمدن شماره شبا جابه‌جایی پول به نحو چشمگیری آسان‌تر شده است. به‌این‌ترتیب که با داشتن شماره شبا بانک مسکن از طریق سامانهٔ «پایا» امکان جابه‌جایی ۱۵ میلیون به وجود آمده و با استفاده از سامانه «ساتنا» می‌توان تا سقف ۵۰ میلیون تومان در هرروز به هر حسابی در هر بانکی حواله کرد و مطمئن بود که امکان رخ دادن اشتباه تقریباً وجود ندارد. برای اینکه این شیوه نقل و انتقال مالی با استانداردهای جهانی همگام است و از امنیت بسیار بالاتری نسبت به حواله کردن‌های قدیمی برخوردار است.

دیگر مزیت بسیار کارآمد این کد این است که شماره شبا بانک مسکن یا همان شناسه بین‌المللی حساب شما در بانک مسکن همچون شماره شبا سایر بانک‌های کشور شماره‌ای است منحصر به همان حساب که علاوه بر تراکنش‌ها و حواله‌های الکترونیکی داخلی، در شرایط عادی روابط با سایر کشورها امکان نقل و انتقالات بین‌المللی را هم فراهم کرده. شما می‌توانید این شماره شبا را با شماره حساب، با وارد کردن در کادر بالا به دست آورید.

 

دریافت شماره شبا بانک مسکن با شماره کارت

با در دست داشتن شماره حساب یا حتی شماره کارت خود به‌راحتی می‌توانید شماره شبا هر یک از حساب‌های خود در بانک مسکن را به دست آورید. این تبدیل شماره کارت به شبا امکانی بسیار کارآمد است که بانک مسکن از جمله بانک‌هایی است که آن را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. چه بسیار پیش‌ می‌آید که فرد تنها کارت بانکی خود را در دست دارد، کارتی که بر روی آن نه اثری از شماره حساب است و نه اثری از شماره شبا.

این در حالی است که روزبه‌روز و با هرچه کارآمدتر شدن این شماره به آن نیازمندتر می‌شویم و تعداد درخواست‌ها برای به دست آوردن این شماره در حال افزایش است؛ «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک مسکن، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.