دریافت شماره شبا بانک شهر

دریافت شماره شبا بانک شهر با شماره کارت و شماره حساب

 

در کادر زیر فقط «شماره حساب» بانک شهر را وارد کنید
اما اگر می‌خواهید شماره کارت را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

دریافت شماره شبا با شماره کارت

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک شهر، شماره شبا دریافت کنید
برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک شهر

شماره شبا بانک شهرشبا برگرفته از شماره حساب بانکی بین‌المللی که ترجمه‌ای است برای International Bank Account Number و معمول شکل اختصاری آن یعنی IBAN را می‌شناسند. این استاندارد در کشورهای مختلف با تفاوت‌هایی جزئی فرمت‌های مختلف و گوناگونی دارد که معمولا در کوتاهی یا بلندی هر یک از آن‌هاست که خود را نشان می‌دهد یا در میزان کاربست حروف و نسبتشان با اعداد. از ۱۱ دی‌ماه ۱۳۸۵ برابر با اول ژانویه سال ۲۰۰۷ میلادی بانک مرکزی ایران نیز استفاده از این کد را ابتدا برای حواله‌های ارزی اجباری کرد و سپس شبا وارد سیستم بانکی داخلی هم شد. هر فرد می‌تواند برای هر حسابی که دارد، به‌راحتی شبای مخصوص به همان حساب را دریافت کند.

شبا تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را در خود جای داده. به‌این‌ترتیب با دانستن شبا می‌توانید وجه را به آن منتقل کرده یا از طریق آن پول دریافت کنید، بدون این‌که نگران سایر جزییات حساب باشید. همچنین برای حواله‌هایی که از شبا در آن‌ها استفاده می‌شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچ‌گونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با کدهای مختلف و گوناگون ندارید و تمامی این داده‌ها در خود شماره شبا وجود دارد. نکته دیگر اینکه اگر اشتباه یا سهوی در ورود شماره شبا پیش آید، سامانه‌های بانکی از اشتباه مشتری یا متصدی بانک در اعلام و ورود اطلاعات شبا آگاه شده و آن را گزارش می‌کنند. به این معنی که اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به‌اشتباه وارد کند، سیستم با کنترل محتوای شبا به او اعلام می‌کند که اشتباهی رخ‌داده و باید شبای واردشده دوباره کنترل شود. این سازوکار شبا، امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب‌های دیگر را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. سر آخر هم اینکه هر دو سامانه حواله الکترونیکی کشور یعنی سامانه ساتنا و سامانه پایا بر اساس شماره شبا سن که فعالیت می‌کنند، بنابراین دانستن شبای حساب برای انجام حواله بین بانک‌ها برای همه مشتریان بانک‌ها ضرورت دارد.

 

درباره شماره شبا

همان‌طور که می‌دانید این کد، استانداردی ملی است باهدف یکپارچگی تمامی حساب‌های بانکی ایران و شبای بانک شهر نیز همچون هر شماره شبا دیگری این‌گونه تعریف‌شده که به‌تمامی در چارچوب استاندارد شماره 13616 سازمان استاندارد جهانی پایبند است. همان‌طور که از نام رسمی این بخش از استاندارد، یعنی همان سویفت (SWIFT) به معنای «در آن، سریع و چابک» هم پیداست این کوتاهی و تسریع در انتقال پول، همچنانی که از بالاترین سطح دقت هم برخوردار است مهم‌ترین دستاورد این‌گونهٔ شماره‌هاست.

تبدیل شماره کارت به شبا بانک ها

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک شهر

می‌توانید به یکی از شعبه‌های بانک مراجعه کنید، یا شماره حساب خود را از طریق دستگاه‌های ای.تی.ام یا پیامک‌های واریز وجه یا همراه‌بانک خود به دست آورید یا تماس تلفنی را هم امتحان کنید. همه این‌ها راه‌های کارآمد و آسانی به شمار آورد که شما را به شماره حساب نداشته‌تان خواهد رساند. همان‌طور که می‌دانید با داشتن شماره حساب دریافت شبا تنها نیازمند واردکردن همان شماره حساب در کادر بالا هستید؛ چه در سایت رسمی خود بانک که با ورود در فضای بانکداری الکترونیکی می‌توانید آن را به‌راحتی پیدا کنید و چه همین‌جا و همین درگاهی که سایت «رده» آن را برای دریافت شماره شبا شهر در اختیارتان قرار داده است.

 

دریافت شماره شبا بانک شهر با شماره کارت

بانک شهر همچون بسیاری از دیگر بانک‌ها توانسته تا امکانی فراهم کند تا محاسبه شبا از شماره کارت به‌طور مستقیم صورت پذیرد؛ چراکه گذشته از تبدیل شماره حساب به شبا که مبنای اصلی است بسیار پیش‌ می‌آید که فرد تنها کارت خود را در دست دارد و می‌خواهد از آن به شماره شبا برسد که روندی طولانی‌تر است و در برخی موارد افراد را سردرگم می‌کند. اما آن‌چنانی که به نظر می‌رسد هم سخت و نشدنی نیست، تنها کافی ست تا در سایت «رده» عضو شوید. چون «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک شهر، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.