رده خبر با این سپرده علاوه بر سود، اوراق هم بگیرید

با این سپرده علاوه بر سود، اوراق هم بگیرید

خبر
نویسنده: رده
16 آبان 1395
سود یک حساب سپرده هر چه بالاتر باشد برای مشتریان جذاب‌تر است. در حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز بانک مسکن با اختصاص دادن اوراق در کنار سود این جذابیت برای مشتریان ایجاد شده است.
 

حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز بانک مسکن چیست؟

این سپرده شبیه سپرده‌های عادی بانک‌هاست با این تفاوت که بانک علاوه بر پرداخت سود ماهانه با در نظر گرفتن شرایطی به شما اوراق مسکن نیز می‌دهد.
 

اوراق مسکن چیست؟

به زبان خیلی ساده اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن که با عنوان «تسه» شناخته می‌شود اوراقی است که به ازای هر برگ از آن می‌توانید از بانک مسکن 500 هزار تومان وام مسکن بگیرید. بنابراین زمانی که کسی بخواهد خانه بخرد و وامی نداشته باشد می‌تواند از این اوراق خریداری کند و به بانک برود و با ارائه این اوراق وام خرید مسکن دریافت کند. این اوراق در بازار فرابورس قابل خریدوفروش و نقد شدن است.
 

چند نوع سپرده ممتاز داریم؟

حساب‌های سپرده ممتاز بانک مسکن به دودسته اصلی حساب‌های «حساب‌های ممتاز با سود» و «حساب‌های ممتاز بدون سود» تقسیم می‌شوند. در حساب‌های با سود شما بابت سپرده‌گذاری هم سود دریافت می‌کنید و هم اوراق. اما در حساب‌های بدون سود فقط اوراق می‌گیرید. حساب‌های با سود را هم می‌توانید به‌صورت کوتاه‌مدت بازکنید و هم به‌صورت سه‌ماهه.
 

 حساب‌های با سود

این نوع حساب بسته به اینکه برای شخص حقیقی یا حقوقی باز می‌شود تفاوت‌هایی دارد.
 

حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز برای اشخاص حقیقی (عادی)

افتتاح کنندگان و دارندگان این سپرده درواقع سپرده‌گذاران سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی هستند که علاوه بر گرفتن سود، با توجه به ضوابط تعیین‌شده توسط بانک امکان برخورداری از اوراق ممتاز را نیز خواهند داشت.
نرخ سود علی‌الحساب سپرده در حال حاضر 11 درصد است.
حداقل مبلغ جهت افتتاح و تخصیص اوراق به این حساب 5000 تومان است.
این حساب مانند حساب‌های عادی قابلیت واریز و برداشت دارد.
 

چقدر اوراق می‌گیرم؟

آن‌طور که بانک اعلام کرده صدور اوراق بر اساس وضعیت منابع و مصارف بانک در هرسال است و تنها برای درصدی از مشتریان خواهد بود. بنابراین دقت داشته باشید که بانک تنها خود را متعهد به پرداخت سود می‌داند و در مورد اوراق بر اساس میزان اوراقی که بنابراین حتماً به شما اوراق تعلق نمی‌گیرد. برای گرفتن اوراق باید حساب شما در اولویت قرار گرفتن اوراق شعبهٔ شما قرار بگیرد.
سقف تخصیص اوراق در یک مرحله برای حساب‌هایی که پس از گذشت 6 ماه در اولویت تخصیص اوراق شعبه قرار می‌گیرند 36 میلیون تومان است (در صورت در اولویت قرار گرفتن حساب در شعبه مربوطه)
و سقف تخصیص اوراق برای حساب‌هایی که پس از گذشت 3 سال از زمان افتتاح و یا تاریخ آخرین اوراق در اولویت شعبه قرار می‌گیرند 50 میلیون تومان خواهد بود. (در صورت در اولویت قرار گرفتن حساب در شعبه مربوطه)
تخصیص اوراق به یک حساب به‌دفعات امکان‌پذیر است.
 

حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی خاص (توانمند یا خیّر)

 این حساب برای اشخاص حقوقی (برای کارکنان خود و سایر افراد) و اشخاص حقیقی خاص (توانمند و خیر) است که می‌تواند با هدف سودآوری و یا با هدف خیر افتتاح شود. صاحبان حساب علاوه بر دریافت سود کوتاه‌مدت مشروط به نگهداری حداقل 16 میلیون تومان در حساب پس از گذشت 1 ماه می‌توانند از اوراق بهره‌مند گردند. نرخ سود علی‌الحساب سپرده در حال حاضر 11 درصد است. در صورت تمایل به تخصیص ماهانه اوراق به حساب با درصدهای تخصیص اوراق، حفظ حداقل مانده روزانه حساب معادل 18.2 میلیون تومان الزامی است. در صورت کاهش مانده‌حساب از حداقل تعیین‌شده، تخصیص اوراق به حساب متوقف و صرفاً حساب مشمول دریافت سود می‌شود. پس از افزایش مانده به حداقل مانده تعیین‌شده و حفظ مانده مذکور به مدت یک ماه (منتهی به پانزدهم ماه) امتیاز حساب مجدداً" از تاریخ افزایش مانده‌حساب به حداقل تعیین‌شده موردمحاسبه قرار خواهد گرفت.
 
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

13 دیدگاه
 1. مجید. گلپا می‌نویسد

  من از زمان شروع حساب ممتاز تا به امروز حساب ممتاز فعال داشتم هم 8726 و هم 8736و راضی هم بودم مخصوصن الان که اوراق به 120تومان رسیده . سوال!آیا خودم میتونم اوراقی که برام میاد را خودم مستقیم در بورس بگذارم و به قیمت دلخواه خودم بفروشم لطفا راهنمایی کنید که چطوری در بورس خودم بفروشم اوراق ممتاز خودم را؟؟؟

  12
  3
  1. بهروز می‌نویسد

   بله زمانی که براتون پیام اوراق از طرف بانک اومد وارد کار گزاری خود شوید واز قسمت تغییر کارگزار ناظر درخواست تغییر کارگزاری برای نماد تسه بکنید تا۲۴ ساعت به پرتفوی شما اضافه میشه ومیتونید خودتون بفروشین

 2. mahin می‌نویسد

  آیا با موجودی 500 میلیون تومان علاوه از سود ماهانه، اوراق ماهانه هم در این حساب تعلق می گیره ؟واله فقط به من 11چندماهه درصد سود میدن خواستم ببینم اگه بدن پولم بمونه والا برش دارم

 3. طالبی می‌نویسد

  ما ارواق نیاز داریم بزای خرید مسکن تو اسلامشهر هر کسی داره با این شماره تماس بگیره […]

  2
  1. مجید. گلپا می‌نویسد

   اوراق را از طریق بورس باید بخری از شخص نمیشه خرید

 4. رشیدی می‌نویسد

  سلام تو برج ۵ فقط یک روز پولم رو که حساب ممتاز هست برداشتم فرداش رفت دوباره تو حساب پول ۳۰روز تو بانک بود سود برج۵ شد ۲۹۰۰۰ریال کسی میدونه چرا

  7
  3
  1. مجید. گلپا می‌نویسد

   یکساعت هم که در ماه از حساب برداشت و واریز کنی سودی بهت تعلق نمیگیره

  2. رحیم یزدانی می‌نویسد

   سلام و عرض ادب
   از بهمن ماه ۹۸ بر اساس اعلام بانک مرکزی سود سپرده بانک ها از روز شمار به ماه شمار تغییر یافت به این معنی که قبل از بهمن ماه ۹۸ سود سپرده ها به کمترین مانده در روز محاسبه و پرداخت میشد اما پس از آن به کمترین مانده سپرده در ماه سود تعلق میگیرد، (مثلا چنانچه مانده حساب شما ۲۹ روز یک میلیارد تومان باشد، و سپس مانده آنرا به یکصد هزار تومان کاهش دهید کل سود ماهیانه بر اساس صد هزار تومن محاسبه و پرداخت میشود)

   2
   1
 5. فرهاد صنایعی می‌نویسد

  باسلام من حدوا 15 سال است حسابهای مختلف داشتم اخرین حساب من توروز است که 15 درصدد است وقابل برداشت وواریز است ودرحال حاضر حساب سپرده ممتاز دارم واوراق میگیرم وازاین حساب راضی نیستم ولی تمایل دارم سرمایه گذاری درحساب اباد گرداشته باشم درصورتیکه بانک مسکن اقدام به باز کردن این حساب کرد لطفا اطلاع بدهید . متشکرم

  5
  3
  1. Milad می‌نویسد

   سلام چرا راضی نیستی؟ دلیلش میخوام حساب باز کنم

  2. روح الله می‌نویسد

   من هم راضی نیستم خیلی دیر اوراق به فروش رفته و سود به حساب واریز میشود خیلی پشیمان شدم

   7
   1. رضا می‌نویسد

    اوراق دونه ای ۸۲هزار تومان راضی هم نیستی

    1. ابوالفضل طالبی می‌نویسد

     بااین قیمت اوراق برای فروش دارید

تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد