ناکارآمدی کارا کارت بانک رفاه برای بازنشستگان

کارا کارت که با پشتوانه مالی بانک رفاه کارگران قرار بود امکان خرید اقساطی کالاهای موردنیاز را برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی و کارمندان دولت فراهم کند، این روزها دارندگان این کارت‌ها را کاملاً گیج و سردرگم کرده است.

بسیاری از دارندگان این کارت‌ها در تماس با رده، مدعی بودند که برای خرید با کاراکارت و اینکه از چه فروشگاه‌هایی می‌توانند اقلام موردنیاز خود را خریداری کنند، دچار سردرگمی شده‌اند و مرکز ارتباطات با مشتریان، شعب و سایت رسمی بانک نیز اطلاعات جامع، دقیق و به‌روزی در این خصوص در اختیار دارندگان کارت نمی‌گذارد.

بن‌بست فروشگاه‌های طرف قرارداد کاراکارت

یکی از دارندگان کارا کارت در تماس با رده مدعی شد که هیچ‌کدام از فروشگاه‌های طرف قرارداد (فروشگاه‌های معرفی‌شده از سوی بانک رفاه) پذیرای کارا کارت نیستند. این مشتری بانک رفاه که به‌واسطه ازکارافتادگی همسرش توانسته کارا کارت دریافت کند در توضیح مشکل پیش‌آمده می‌گوید: ابتدای هفته جاری موفق به دریافت کارا کارت 4.5 میلیون تومانی با نرخ سود 12 درصد شدم و برای خرید کالاهای موردنیاز به فروشگاه‌های سپه، اتکا و رفاه مراجعه کردم که تمامی این فروشگاه‌ها مدعی شدند به دلیل عدم یا منقضی شدن قرارداد، امکان ارائه خدمات با کارا کارت را ندارند! در مراجعه‌ای که مجدداً به بانک صادرکننده کارت داشتم، کارمند شعبه اعلام کرد که نمی‌تواند کمکی در این زمینه انجام بدهد و خود مشتری باید دنبال فروشگاهی بگردد که کارا کارت را پذیرش کنند!

بخوانید: همه چیز درباره کاراکارت کارت اعتباری خرید کالای بانک رفاه کارگران

بانک رفاه فقط مسئول صدور کارا کارت

رده برای پیگیری این موضوع تماس‌های مختلفی را با بانک رفاه کارگران و وزارت تعاون برقرار کرد که نوع پاسخ‌ها، مهر تأییدی بود بر ابهامات کارا کارت و وضعیت نامناسبی که برای مخاطبان این طرح به وجود آمده است.

رده ابتدا بحث عدم پذیرش کارا کارت از سوی فروشگاه‌های معرفی‌شده را با مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه کارگران مطرح کرد که کارشناس بانک مدعی شد، ظاهراً قرارداد با فروشگاه‌ها تمام‌شده اما بانک رفاه فقط مسئولیت صدور کارت را دارد و بحث عدم پذیرش کارت از سوی فروشگاه‌های معرفی‌شده و منقضی شدن قرارداد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط می‌شود و باید ازآنجا پیگیری کنید!

بخوانید: شرایط کاراکارت بانک رفاه تغییر کرد/ اقساط 24 ماهه شد

تائید پایان قرارداد با فروشگاه‌ها

برای پیگیری این موضوع تماس بعدی با معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برقرار شد و یکی از مسئولان این معاونت ضمن تأیید پایان قرارداد با فروشگاه‌های طرف قرارداد کارا کارت، از عدم اطلاع‌رسانی این موضوع و صدور کارت جدید از سوی بانک رفاه، اظهار تعجب کرد! این مقام مسئول در معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون مدعی شد که ظرف یکی دو ماه آینده قراردادهای جدیدی برای پذیرش کار کارت منعقد خواهد شد.
برداشت کلی که از موضوع پیش‌آمده برای کار کارات می‌توان داشت، بلاتکلیفی دارندگان این کارت و عدم کارایی این کارت‌ها در بازه زمانی فعلی است که از سوی هیچ فروشگاهی قابل‌پذیرش نیست.

صدور کارت‌های جدید با توجه به عدم تمدید قرارداد با فروشگاه‌ها، عدم اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص شرایط به وجود آمده و پاس دادن مشتریان بانک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سؤالات و ابهاماتی است که طبعا مسئولان بانک رفاه کارگران باید پاسخگوی آن باشند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.