رده خبر ناکارآمدی کارا کارت بانک رفاه برای بازنشستگان

ناکارآمدی کارا کارت بانک رفاه برای بازنشستگان

خبر
نویسنده: رده
5 شهریور 1398

بسیاری از دارندگان این کارت‌ها در تماس با رده، مدعی بودند که برای خرید با کاراکارت و اینکه از چه فروشگاه‌هایی می‌توانند اقلام موردنیاز خود را خریداری کنند، دچار سردرگمی شده‌اند و مرکز ارتباطات با مشتریان، شعب و سایت رسمی بانک نیز اطلاعات جامع، دقیق و به‌روزی در این خصوص در اختیار دارندگان کارت نمی‌گذارد.

بن‌بست فروشگاه‌های طرف قرارداد کاراکارت

یکی از دارندگان کارا کارت در تماس با رده مدعی شد که هیچ‌کدام از فروشگاه‌های طرف قرارداد (فروشگاه‌های معرفی‌شده از سوی بانک رفاه) پذیرای کارا کارت نیستند. این مشتری بانک رفاه که به‌واسطه ازکارافتادگی همسرش توانسته کارا کارت دریافت کند در توضیح مشکل پیش‌آمده می‌گوید: ابتدای هفته جاری موفق به دریافت کارا کارت 4.5 میلیون تومانی با نرخ سود 12 درصد شدم و برای خرید کالاهای موردنیاز به فروشگاه‌های سپه، اتکا و رفاه مراجعه کردم که تمامی این فروشگاه‌ها مدعی شدند به دلیل عدم یا منقضی شدن قرارداد، امکان ارائه خدمات با کارا کارت را ندارند! در مراجعه‌ای که مجدداً به بانک صادرکننده کارت داشتم، کارمند شعبه اعلام کرد که نمی‌تواند کمکی در این زمینه انجام بدهد و خود مشتری باید دنبال فروشگاهی بگردد که کارا کارت را پذیرش کنند!

بخوانید: همه چیز درباره کاراکارت کارت اعتباری خرید کالای بانک رفاه کارگران

بانک رفاه فقط مسئول صدور کارا کارت

رده برای پیگیری این موضوع تماس‌های مختلفی را با بانک رفاه کارگران و وزارت تعاون برقرار کرد که نوع پاسخ‌ها، مهر تأییدی بود بر ابهامات کارا کارت و وضعیت نامناسبی که برای مخاطبان این طرح به وجود آمده است.

رده ابتدا بحث عدم پذیرش کارا کارت از سوی فروشگاه‌های معرفی‌شده را با مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه کارگران مطرح کرد که کارشناس بانک مدعی شد، ظاهراً قرارداد با فروشگاه‌ها تمام‌شده اما بانک رفاه فقط مسئولیت صدور کارت را دارد و بحث عدم پذیرش کارت از سوی فروشگاه‌های معرفی‌شده و منقضی شدن قرارداد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط می‌شود و باید ازآنجا پیگیری کنید!

بخوانید: شرایط کاراکارت بانک رفاه تغییر کرد/ اقساط 24 ماهه شد

تائید پایان قرارداد با فروشگاه‌ها

برای پیگیری این موضوع تماس بعدی با معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برقرار شد و یکی از مسئولان این معاونت ضمن تأیید پایان قرارداد با فروشگاه‌های طرف قرارداد کارا کارت، از عدم اطلاع‌رسانی این موضوع و صدور کارت جدید از سوی بانک رفاه، اظهار تعجب کرد! این مقام مسئول در معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون مدعی شد که ظرف یکی دو ماه آینده قراردادهای جدیدی برای پذیرش کار کارت منعقد خواهد شد.
برداشت کلی که از موضوع پیش‌آمده برای کار کارات می‌توان داشت، بلاتکلیفی دارندگان این کارت و عدم کارایی این کارت‌ها در بازه زمانی فعلی است که از سوی هیچ فروشگاهی قابل‌پذیرش نیست.

صدور کارت‌های جدید با توجه به عدم تمدید قرارداد با فروشگاه‌ها، عدم اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص شرایط به وجود آمده و پاس دادن مشتریان بانک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سؤالات و ابهاماتی است که طبعا مسئولان بانک رفاه کارگران باید پاسخگوی آن باشند.

 

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 دیدگاه
 1. خرخودتی می‌نویسد

  تازه سود ۱۲درصد هم بازنشسته بدبخت باید بده؟ […]

 2. Reza Khosravi می‌نویسد

  واقعاً که خیلی مسخره است، حسابی آبرو و حیثیتمون پیش خانواده ام رفت، بقدری احساس شرمندگی و خجالت کردم که حد نداره. اول رفتیم رفاه تهرانسر، صندوقدار طوری گفت که کاراکارت قبول نمی کنیم، انگار رفته بودم گدایی کنم، مسئول مربوطه گفت امسال فقط اتکا قبول میکنه، رفتیم اتکای فکوری، اونجا هم باز مسئولش انگار رفتم گدایی بیرونمون کرد و گفت قرارداد نداریم. باکلی خجالت زدگی و شرمنده خانواده دست خالی به خونه برگشتیم.
  من نمیدونم چرا این مملکت اینقدر خر توخر شده که یک قانون که خودشون وضع می کنند راهم نمیتونند بهش عمل کنند. مگه بازنشسته ها، چون بازنشسته شوند، مهمانهای مزاحم هستند که تااین حد باهاشون تحقیرانه برخورد میشه؟
  واقعاً برای خودم متاسفم که سی سال زحمت کشیدم و حالا بچه ها باید به صورت یک آشغال مزاحم باما برخورد کنند.

  6
 3. زرین می‌نویسد

  پیرو پیگیری شما با مسئول وزارت رفاه در خصوص اعتبار کارکارت – برای خرید ازفروشگاه های خاص- بازنشستگان که قول ۲ماه بعد را دادند ، لطفا در این مورد مجدا پیگیری و اطلاع رسانی بفرمایید با تسکر

  6