آغاز عملیات احداث مجهزترین مرکز درمان سرطان کشور با سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد

با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، عملیات ساخت مجهزترین مرکز درمان سرطان کشور، در شهرک سلامت خاتم و با سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد آغاز شد.

به گزارش رده و به نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد، دکتر علی لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از پروژه احداث شهرک درمانی، آموزشی و سلامت خاتم که با سرمایه‌گذاری بانک‌پاسارگاد و توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد در حال ساخت است، بازدید کرد. همزمان با این بازدید عملیات احداث مجهزترین مرکز درمان سرطان در کشور در کنار بیمارستان هزار تختخوابی خاتم آغاز شد.
 
نماینده مردم قم در مجلس: بیمارستان خاتم، سطح کیفی ساخت بیمارستان در کشور را ارتقاء خواهد داد.
 
دکتر علی لاریجانی در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش و همت دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و همکاران وی برای ساخت این پروژه گفت: جایگاه شهر قم با توجه به وجود حوزه علمیه و مرقد مقدس حضرت معصومه (س) در این شهر، اقتضا می‌کرد که کار ساخت این بیمارستان با استانداردهای بالا انجام شود.
 
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای این پروژه احساس کردم در تراز خوبی دنبال می‌شود و شائق بودم برای پیگیری موضوعات آن‌وقت بگذارم تا کار ساخت بیمارستان خاتم پیشرفت کند. وی تصریح کرد: همت آقای قاسمی و بانک پاسارگاد جهت ساخت این بیمارستان، برای استان قم و کشور نمونه خوبی خواهد بود که سطح بیمارستان سازی در کشور را ارتقا خواهد داد. دکتر لاریجانی افزود: گزارش‌ها نشان می‌دهد ساخت این بیمارستان ازنظر اجرا به لحاظ سرعت و دقت خوب پیش می‌رود که ارزشمند است، به همین جهت از همه مهندسان و شرکت‌های فعال در این پروژه تشکر می‌کنم.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موانع پیشروی ساخت بیمارستان خاتم قابل‌رفع است، اظهار داشت: با توجه به سرعتی که در تکمیل این بیمارستان وجود دارد، اکنون مهم‌ترین موضوع تأمین سرمایه انسانی است که باید از جوانان متخصص، آموزش‌دیده و با فرهنگ رفتاری جدید استفاده شود تا به‌طور کامل همه استانداردها در بیمارستان خاتم لحاظ گردد.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از هم‌اکنون تیمی را برای گزینش سرمایه انسانی از افراد در حال تحصیل جهت فعالیت در بیمارستان خاتم ایجاد کنید، زیرا باید سرمایه انسانی نیز با استانداردهای بیمارستان توازن داشته باشد.
 
مدیرعامل بانک پاسارگاد: مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی، سرمایه انسانی آن است
 
دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد ضمن قدردانی از دکتر لاریجانی به دلیل پیگیری دقیق که منجر به تسریع در عملیات ساخت بیمارستان خاتم قم شد، گفت: خوشحال هستیم که با الطاف الهی، این توفیق نصیب گروه مالی پاسارگاد شد. مراقبت‌ها و پیگیری‌های مستمر و منظم آقای دکتر لاریجانی نیز کار ما را هم سخت و هم سهل کرد. چراکه هم احساس مسئولیت ما را افزایش داد و هم مسیر را برای تحقق این امر هموارتر کرد.
 
وی با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به امر تأمین سرمایه انسانی کارآمد برای این بیمارستان خواهد شد، ادامه داد: ما معتقد هستیم مهم‌ترین سرمایهٔ ما، سرمایه انسانی است. در بانک پاسارگاد نیز همین اعتقاد وجود دارد و آنچه را که به‌عنوان سرمایه در صورت‌های مالی ذکر می‌کنیم در حقیقت دست‌مایه است.
 
مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد: مرکز تخصصی درمان سرطان در بیمارستان خاتم، مجهزترین مرکز درمان سرطان خواهد شد
 
دکتر مخبر مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص پروژه شهرک سلامت خاتم گفت: شهرک سلامت خاتم به مساحت 100 هکتار، در سه قطب آموزشی، خدماتی –رفاهی و درمانی-سلامتی در حال احداث است. قطب درمانی- سلامتی شامل باغ گیاهان دارویی، اورژانس هوایی، کلینیک‌ها، بیمارستان 1000 تختخوابی و … است. در باغ گیاهان دارویی که حاصل دو سال مطالعه است، 101 نوع گیاه دارویی ارزنده قابل کشت است که در حال حاضر 36 گونه از آن در فضایی مدرن کشت‌شده است که آماده فرآوری و تولید هستند. بزرگ‌ترین بخش در قطب خدماتی-رفاهی نیز ساخت یک هتل 5 ستاره است.
 
وی ادامه داد: بیمارستان خاتم با زیربنای حدود 180 هزار مترمربع، یک مرکز تخصصی در کشور است که در خاورمیانه مشابه آن را نداریم. فاز یک این بیمارستان با 650 تختخواب و زیربنای 120 هزار مترمربع، به‌زودی افتتاح خواهد شد. این فازکه کاملاً مجهز است و کلیهٔ بخش‌های تخصصی درمانی را شامل می‌شود، از بزرگ‌ترین بیمارستان کشور، از لحاظ زیربنا نیز بزرگ‌تر است.
 
وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین مرکز تخصصی درمان سرطان کشور که عملیات احداث آن را آغاز کردیم، بخشی از طرح توسعه ساختمان بیمارستان است که به‌طور تخصصی، به یکی از اصلی‌ترین مراکز ارائه خدمات سرطان در کشور تبدیل خواهد شد. در این مرکز پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی مرتبط که در سایر نقاط کشور وجود ندارند، تأمین خواهد شد که تعداد بسیاری از بیماران را از مراجعه به بیمارستان‌های خارج از کشور بی‌نیاز خواهد کرد.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم