رده خبر هزینه استعلام مشتریان بانک‌ها از ثبت‌احوال 200 تومان شد

هزینه استعلام مشتریان بانک‌ها از ثبت‌احوال 200 تومان شد

خبر
نویسنده: رده
24 فروردین 1398

بانک مرکزی که به‌منظور سهولت استفاده مشتریان از خدمات بانکی، بانک‌ها را ملزم به پرداخت کارمزد استعلام هویت مشتریان از ثبت‌احوال کرده بود، تصمیم جدیدی اتخاذ کرده که منجر به پایان رایگان بودن این خدمات به مشتریان شده است.
 
طبق بخشنامه جدیدی که بانک مرکزی به بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری ابلاغ کرده، پرداخت هزینه استعلام از سامانه ثبت‌احوال را در سبد هزینه مشتری قرار داده است و بانک‌ها موظف شده‌اند بعد از انجام استعلام از سامانه ثبت‌احوال، مبلغ 200 تومان از حساب مشتری کسر و به‌حساب ثبت‌احوال پرداخت کنند.
 
ارائه خدماتی ازجمله افتتاح حساب، صدور کارت‌بانکی و هدیه، پرداخت تسهیلات و قبول ضمانت بانکی نیازمند انجام استعلام از ثبت‌احوال هستند که ازاین‌پس شامل این کارمزد نیز خواهند شد و مشتریان برای استفاده از این خدمات باید مبلغ 200 تومان را تحت عنوان کارمزد استعلام از ثبت‌احوال پرداخت کنند.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. اکبر می‌نویسد

  این کارمزد چندین سال است که از حساب مشتری کسر می شود ضمنا چند سال پیش 500 تومان بود

 2. ناشناس می‌نویسد

  بانک 1000تومن از حساب من کسر کرد و گفتن که بابت کارمزد ثبت احواله. کجا 200تومنه ؟1000دارن میگیرن

 3. ناشناس می‌نویسد

  این کارمزد رو قبلا هم بانک ها می‌گرفتند.

 4. 2 می‌نویسد

  این یعنی از جیب مردم ثبت احوال رو میچرخونن….این یعنی حقوق کارمنداشونو از جیب ملت در میارن….هر جا میرسه باج میگیرن…..با این اوضاع خیلی درامد هست پول زورم میخان

  1. علی می‌نویسد

   برادر اگر ثبت احوال یک ثانیه پشتیبانی خودشو از بانکها سازمانها ارگانها و مردم قطع کنه کل کشور با بحران مواجه میشه شما بهتره اونجایی که دفاتر اسناد برای هر چیز بیخودی تعرفه های نجومی ازت میگیرن معترض باشی

   1
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد