رده خبر جزئیات تسهیلات ساخت مسکن 100 میلیون تومانی با اقساط 15 ساله

جزئیات تسهیلات ساخت مسکن 100 میلیون تومانی با اقساط 15 ساله

خبر
نویسنده: رده
15 اسفند 1397

قابلیت تبدیل تسهیلات ساخت مسکن به فروش اقساطی

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار قابلیت انتقال سهم‌الشرکه بانک در تسهیلات اعطایی ساخت مسکن به خریداران این واحدها در کلیه بانک‌های تجاری (دولتی و خصوصی) و بانک مسکن به ازای هر واحد مسکونی در چارچوب رعایت تعادل منابع و مصارف بانک‌ها در قالب سقف‌های ذیل امکان‌پذیر است. به زبان ساده‌تر اینکه تسهیلات ساخت مسکن به‌صورت اقساطی از سوی خریداران واحدهای مسکونی ساخته‌شده، بازپرداخت می‌شود.
 

رقم جدید تسهیلات ساخت مسکن در تهران چقدر است؟

با توجه به تصویب افزایش نرخ تسهیلات مسکن باقابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌ها، نرخ جدید این تسهیلات در شهر تهران به‌صورت انفرادی 100 میلیون تومان و برای زوجین 160 میلیون تومان (هریک از زوجین حداکثر 80 میلیون تومان) خواهد بود.
 

رقم تسهیلات ساخت مسکن شهرها و استان‌ها

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، رقم جدید تسهیلات ساخت مسکن در شهرهای بزرگ بالای 200 هزار نفر جمعیت به‌صورت انفرادی 80 میلیون تومان و زوجین 120 میلیون تومان (هریک از زوجین حداکثر 60 میلیون تومان) خواهد بود. در سایر مناطق شهری با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر نیز رقم جدید تسهیلات ساخت مسکن به‌صورت انفرادی 60 میلیون تومان و زوجین معادل 100 میلیون تومان (هریک از زوجین حداکثر 50 میلیون تومان) خواهد بود.
 

شهر

انفرادی

زوجین

تهران

100 میلیون

160 میلیون

بالای 200 هزار نفر جمعیت

80 میلیون

120 میلیون

کمتر از 200 هزار نفر جمعیت

60 میلیون

100 میلیون

 

تسهیلات ساخت مسکن با اقساط 15 ساله

شورای پول و اعتبار همچنین برای حمایت و تشویق ساخت واحدهای کوچک و متوسط مقیاس، سقف تسهیلات جدید را صرفاً برای تأمین مالی ساخت واحدهای مسکونی با حداکثر زیربنای مفید 100 مترمربع در نظر گرفته است. ضمن اینکه امکان تقسیط بلندمدت این تسهیلات برای خریداران واحدهای ساخته‌شده تا 15 سال توسط بانک‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

۱ دیدگاه
  1. عزیزاله عبدالهی می‌نویسد

    بنده جزاعضای تعاونی مسکن بهسازان درمان شهرستان مسجدسلیمان هستم.تعاونی مذکور قرار است 116واحد مسکونی با آورده اعضای تعاونی و دریافت تسهیلات از بانک مسکن را بسازد و تحویل اعضا بدهد ولی متاسفانه بخاطر کمکاری هست مدیرعامل قبلی با هیت مدیرعامل الان ساخت منازل طولانی شده است و حدود دوازده سال هنوز خبری از تکمیل منازل نیست و تقریبا دو سال است که هیچ کاری نشده است .از آنجایی که اگه قرار به انتقال وام ساخت واحد مربوطه به اینجانب انجام پذیرد آیا من میتوانم برای ساخت زمین دیگری از تسهیلات ساخت مسکن استفاده بکنم یا خیر؟یا حداقل به اسم همسرم از تسهیلات از وام ساخت مسکن بهره ببرم.

    10
    2
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد