رده خبر همه‌چیز درباره طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران

همه‌چیز درباره طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران

خبر
نویسنده: رده
18 دی 1396
طرح ویژه مسکن بانک ملی

طرح ویژه مسکن بانک ملی به چه دردی می‌خورد؟ مشتریان بانک ملی می‌توانند با افتتاح حساب در طرح حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن، ضمن دریافت سود سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، نسب به طرح انتخابی از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن نیز برخوردار می‌شوند. این طرح که اخیراً از آن رونمایی شده و به سه شکل قابل اجراست و تا سقف 120 میلیون تومان (100 میلیون تسهیلات مسکن زوجین و 20 میلیون تسهیلات جعاله) تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن در اختیار متقاضیان می‌گذارد.

 

گام اول؛ افتتاح حساب سپرده گواهی مسکن

برای برخورداری از تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی ابتدا باید نسبت به افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن اقدام کنید که شرایطی مشابه با سپرده کوتاه‌مدت عادی بانک ملی دارد. می‌توانید بر اساس شرایطی خود یکی از 3 طرح ویژه مسکن بانک ملی را انتخاب و اقدام به افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن کنید و بر اساس ضوابط تعیین‌شده اوراق حق تقدم را دریافت کنید.

 

سود تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی و قیمت اوراق حق تقدم

تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی با نرخ سود 17.5 درصد و دوره بازپرداخت حداکثر 12 ساله در هر یک از سه طرح ویژه مسکن، پرداخت می‌شود. در این طرح سند ملکی وثیقه شماست. به ازای هر برگ اوراق، 500 هزار تومان تسهیلات به شما تعلق می‌گیرد که به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت و یک ماه بعد از افتتاح حساب، امکان خریدوفروش آن در بازار فرابورس و یا از طریق شرکت‌های کارگزاری امکان‌پذیر است. نقل و انتقال اوراق از طریق شعب تنها در صورتی امکان‌پذیر است که اشخاص حقیقی و حقوقی در بانک ملی دارای حساب بانکی باشند.

 

طرح یکم حساب سپرده گواهی مسکن

در طرح ویژه مسکن بانک ملی حداقل مبلغ مانده برای افتتاح حساب 16 میلیون تومان و حداقل مدت‌زمان سپرده سرمایه‌گذاری یک ماه اعلام‌شده است. در حساب سپرده گواهی مسکن طرح یکم، دریافت تسهیلات به ازای هر 18 میلیون و دویست هزار تومان سپرده در ماه، ماهانه یک سهم اوراق گواهی حق تقدم می‌توانید دریافت کنید. در این طرح نرخ سود سپرده 10 درصد محاسبه خواهد شد. طبق اعلام بانک ملی رقم اقساط در این طرح حداکثر یک‌میلیون تومان خواهد بود.

طرح شماره 1
حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب 16 میلیون تومان
حداقل مدت سپرده سرمایه‌گذاری یک ماه
نرخ سود سپرده 10٪
حداقل سپرده برای یک سهم اوراق 18.2 میلیون تومان

طرح دوم حساب سپرده گواهی مسکن

در این طرح نیز به‌مانند طرح یکم حداقل موجودی مانده برای افتتاح حساب 16 میلیون تومان است که البته حداقل به مدت سه ماه باید در حساب سپرده‌تان باقی بماند. شما در این طرح به ازای هر 22 میلیون و سیصد هزار تومان و بعد از گذشت سه ماه، یک سهم اوراق گواهی حق تقدم دریافت می‌کنید. در این طرح ملاک تخصیص هر برگ اوراق گواهی حق تقدم، ماندگاری میانگین ماهانه حساب سپرده بر مبنای حداقل مبلغ مانده روزانه در حساب سپرده است که نباید در هیچ روزی کمتر از 16 میلیون تومان باشد. بعد از گذشت 3 ماه و دریافت اولین برگه اوراق، در صورت حفظ شرایط اعلام‌شده، ماهانه یک برگ اوراق گواهی حق تقدم دریافت می‌کنید. طبق اعلام بانک ملی رقم اقساط در این طرح حداکثر یک‌میلیون تومان خواهد بود.

طرح شماره 2
حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب 16 میلیون تومان
حداقل مدت سپرده‌گذاری 3 ماه
نرخ سود سپرده 12٪
حداقل سپرده برای دریافت یک سهم اوراق 22.3 میلیون تومان

در طرح دوم حساب سپرده گواهی مسکن سود 12 درصدی به سپرده تعلق می‌گیرد. بر اساس شرایط و ضوابط تعیین‌شده 10 درصد این سود ماهیانه به‌حساب واریز می‌شود و درصورتی‌که مانده‌حساب سپرده در طول سه ماه کمتر از 22 میلیون و 300 هزار تومان نباشد، سود 2 درصدی نیز در مقاطع سه‌ماهه پرداخت خواهد شد.

 

ضوابط خاص طرح دوم حساب سپرده گواهی مسکن

اگر قبل از موعد سه‌ماهه بخشی از سپرده و یا تمامی مبلغ سپرده را از حساب خودتان برداشت کنید، نرخ سود سپرده عادی 10 درصد به‌حساب سپرده گواهی مسکن شما تعلق می‌گیرد و پرداخت می‌شود. ضمن اینکه اگر مانده‌حساب سپرده‌تان در طول سه ماه به مبلغی کمتر از 16 میلیون تومان برسد، تخصیص اوراق متوقف و هر زمان که مجدداً مانده‌حساب به 16 میلیون تومان رسید، مجدداً اوراق حق تقدم طبق شرایط تعریف‌شده به شما تعلق خواهد گرفت.

 

طرح سوم حساب سپرده گواهی مسکن

در طرح ویژه مسکن بانک ملی که شرایطی کاملاً متفاوت با دو طرح قبلی دارد، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری پنج هزار تومان است و بانک تنها متعهد به پرداخت سود سپرده 10 درصد به سپرده مشتریان است. در طرح سوم، اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن با شرایطی خاص و بر اساس امتیاز کسب‌شده مشتری با توجه به رقم و مدت‌زمان حساب سپرده به مشتری تخصیص می‌یابد که البته با توجه به منابع مالی شعبات مختلف متغیر خواهد بود. در این طرح مشتریانی که امتیاز بالاتری کسب کرده باشند برای دریافت اوراق گواهی حق تقدم مسکن در اولویت شعبه خواهند بود.

طرح شماره 3
مبلغ سقف اوراق (میلیون تومان) حداقل مدت انتطار (ماه) ضریب (متوسط موجودی)
36 6 0.5
37 9 .75
38 12 1
41 18 1.5
44 24 2
47 30 2.5
50 36 3

سقف تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی در تهران و شهرستان‌ها

طبق اعلام بانک ملی سقف تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی در تهران برای هر نفر 60 میلیون تومان (120 برگ اوراق) و سقف تسهیلات برای زوجین 100 میلیون تومان (200 برگ اوراق) است. در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت، سقف تسهیلات انفرادی 50 میلیون تومان (100 برگ اوراق) و سقف تسهیلات برای زوجین 80 میلیون تومان (160 برگ اوراق) است. در سایر مناطق شهری نیز سقف تسهیلات انفرادی 40 میلیون تومان (80 برگ اوراق) و سقف تسهیلات زوجین 60 میلیون تومان (120 برگ اوراق) است.

 

شرایط دریافت تسهیلات جعاله انفرادی و زوجین

طبق اعلام بانک ملی رقم تسهیلات جعاله برای هر نفر حداکثر 10 میلیون تومان (20 برگ اوراق) و برای زوجین حداکثر 20 میلیون تومان (40 برگ اوراق) خواهد بود که با نرخ سود 5/17 درصد و دوره بازپرداخت 36 ماهه خواهد بود. هریک از متقاضیان تسهیلات مسکن می‌توانند به‌صورت هم‌زمان از تسهیلات جعاله بانک ملی نیز استفاده کنند.

 

امکان افتتاح بیش از یک سپرده و ابطال اوراق

طبق ضوابط و مقررات اعلام‌شده از سوی بانک ملی، مشتریان می‌توانند به‌صورت هم‌زمان و یا بافاصله زمانی، بیش از یک حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن را در شعب مختلف بانک ملی به نام خود افتتاح و بر اساس نوع طرح اوراق حق تقدم را دریافت کنند. اوراق حق تقدم از زمان صدور به مدت 2 سال اعتبار دارد و حداکثر تا یک ماه پس از مهلت انقضاء امکان دریافت تسهیلات با اوراق وجود دارد و بعدازآن، بانک ملی هیچ‌گونه تعهدی در قبال مشتری ندارد و اوراق باطل می‌شود.

 

نحوه خرید و فروش اوراق تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی

امکان خرد و فروش این اوراق در بازار فرابورس و از طریق شرکت‌های کارگزاری طبق مقررات سازمان بورس اوراق بهادار امکان پذیر است. همچنین در شعب بانک ملی امکان نقل و انتقال این اوراق برای اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده حساب امکان‌پذیر است.

حالا که این طرح را خواندید بد نیست سری بزنید به طرح ملی مسکن که یکی از ایده‌های جدید برای خرید خانه است و راه‌های جدیدی در مدتی محدود در اختیار مردم قرار داده است.

 

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. حمید رضا می‌نویسد

  من پارسال این حسابو باز کردم یکی بگہ چجوری میشہ اوراقشو گرفت از بانک شعب نمیدونن و تو بورس ہم پاسکاری می کنن آدمو

 2. مهدی می‌نویسد

  واقعا دمه این مسولین و حسابرسا گرم خدا وکیل با کیا شدیم ۸۰ میلون نفر .این طرح نیست که ربا خواریه .

 3. هادی می‌نویسد

  واقعا ظالمانه است

  1
 4. سعید می‌نویسد

  پشیمان شدم از وقتی که گذاشتم و خوندم .
  اینها موقع برنامه ریزی چنین طرح هایی دقیقا چی میزنن ؟! مردم رو چی تصور میکنن ؟! اصلا خود کارمندان بانک برای نزدیکانشون چنین طرحی پیشنهاد می کنن ؟ نزول اسلامی و ربا خواری اسلامی و سرکیسه کردن اسلامی یعنی شرایط این وامها ؟‍ !
  شرط باطل شدن اوراق خیلی جالب و جذاب بود خخخخ ، هر نفر حداکثر 60 م تومان واقها مسخره است .

  2
 5. محمد می‌نویسد

  من فقط موندم که با این همه نخبه تو کشور و با این طرح های عالی چرا هنوز اجاره نشین تو کشور داریم یعنی دیگه چی از بهتر که بانک ملی بلند گو برداشته داد میزنه که آقا بیاید این پول رو از ما بگیرین و برید برا خودتون یه خونه بخرین باز ما این دست و اون دست میکنیم

  3
 6. علی می‌نویسد

  18 میلیون 6 ماه بگذاریم 3 میلیون وام 17.5 درصدی بگیریم ؟؟؟ درسته ؟ یا من خواب میبینم؟ وای چه طرح جالبی !!! خجالت بکشید

  1. behnam می‌نویسد

   واقعا جریان چیه ؟ یعنی به ازای هر 18 تومن ، ماهانه 500 هزار وام میدن ؟ واقعا اصل مطلب اینه یا ما متوجه نمیشیم؟ یعنی به قول دوستمون بعد 6 ماه 3 تومن وام میدن ؟؟؟ چند ماه باید بگذره و چه مبلغی باید بذاریم تا سقف وام بگیریم؟؟؟؟

   3
 7. حسام می‌نویسد

  بانکا به ورشکستی افتادن تا به هر روشی وام بدن..

 8. رضا می‌نویسد

  چی بگم ؟؟؟

 9. عماد می‌نویسد

  شماها اگر می‌خواستید مارو خانه دار کنید خانه رو می‌ساختید مردم رو اسکان می‌دادید بعد ازشون پول رو می‌گرفتید مثل کشورهای اروپایی نه اینکه اول باید نگران باشیم که بانک سرمون کلاه ندارن بعدش هم از زیر تیغ بساز بندازها جون سالم در ببریم
  اینقدر هم تبصره ماده (دوز و کلک) وضع نکنید واسه چندرغازی که تو جیب مردمه
  دیگه حنای شما رنگی نداره

  2
 10. Reza می‌نویسد

  طرح خوبیه واسه سرکیسه کردن مردم

 11. من می‌نویسد

  مسخره ترین مسخره ها
  کسی که پول داره چرا باید بیاد اینجا وام بگیره با نزول شدید!

 12. رامین می‌نویسد

  انصافا چیز به درد نخوریه!!!
  سپرده ۱۸ میلیونی برای ۵۰۰ هزار تومان با سود ۱۷.۵ درصدی. همین پولو تو بانک های قرض الحسنه ای بزاری ۲% سود میگیرن و معادل مبلغ سپردت وام میدن

 13. حمید ملزوماتی می‌نویسد

  سلام این طرح بسیار ظالمانه و بی خردانه و یکطرفه به نفع بانک طراحی شده است اگر کسی چنین پولی داشته باشد که برای هر سهم 500 هزار تومانی یکماه 18 میلیون را بخواباند با آن پول سپرده خودش یک واحد مسکونی میخرد دیگر نیاز نیست ماهها پولش بخوابد و بعد از یک سال تورم ناشی از افزایش نرخ مسکن شاهد کاهش قدرت خریدش باشد و باید کل وام را بایت افزایش یکسال قبل مسکن را بدهد !
  با این روش بانکهای ربوی , هیچ کمکی به قشر متوسط برای خانه دار شدن نخواهد شد.

  1. من می‌نویسد

   ظلم اینه که میچاپه تو رو جناب کارمند بانک ملی

   1
  2. سوران می‌نویسد

   کاملا ظالمانه است چون اگر شما 54 میلیون داشته باشید و یکسال در بانک باشد 18 میلیون وام خواهید گرفت درحالیکه همان یکسال را با سپرده 15 درصد یکساله می توان سود دریافت کرد که با سود روزانه 10 درصد، اختلاف 5 درصدی دارد.که چیزی حدود دو میلیون و هفت صد هزار تومان اختلاف سود است. در واقع بانک با این فریب درصدد جذب پول های مردم است.

   1
  3. nihan می‌نویسد

   چرا ظالمانه؟ واسه کسی که میخواد پول تو بانک بذاره و سود متعارف رو بگیره، یه آپشن اوراق مسکن هم اضافه شده .. ظلمش کجاس؟