رده بررسی چطور برای مشاغل خانگی وام بدون بهره بگیریم؟

چطور برای مشاغل خانگی وام بدون بهره بگیریم؟

بررسی
نویسنده: حامد امینی
16 مهر 1396

بر اساس اعلام صورت گرفته از سوی وزیر کار و رفاه اجتماعی، مشاغل خانگی در صورت داشتن شرایط لازم وام اشتغال زایی بدون بهره دریافت می‌کنند.

میانگین تسهیلات 40 میلیون تومان

درحالی‌که از 2 میلیون و 300 هزار نفر متقاضی شغل خانگی، یک‌میلیون و 360 هزار نفر مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند، با انعقاد قرارداد توسعه مشاغل خانگی، برای 20 هزار نفر در هشت استان حدود 800 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال 96 در نظر گرفته‌شده است که میانگین تسهیلات اعطایی 40 میلیون تومان خواهد بود.

کدام استان‌ها وام مشاغل خانگی می‌گیرند؟

در فاز نخست این طرح طی نیمه دوم امسال در هشت استان شامل آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه و لرستان طرح اجرا خواهد شد که 800 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای این طرح در نظر گرفته‌شده است.

نرخ تسهیلات و ضمانت

این تسهیلات قرض‌الحسنه است و ممکن است بسته به نوع شغل رقم پرداختی کم یا زیاد شود. سیستم‌هایی که جهاد دانشگاهی از آن برخوردار است، به وزارت کار و رفاه اجتماعی قدرت نظارت به‌روز را می‌دهد و در سامانه‌ای که به این منظور طراحی‌شده، می‌توان هر فرد را دنبال و اتصال او به بازار را مشاهده کرد. طبق اعلام صورت گرفته، ضمانت‌هایی که صندوق کارآفرینی امید برای دادن وام در نظر می‌گیرد، ساده‌ترین نوع تضمین است.

شرایط دریافت وام اشتغال خانگی

متقاضیان وام مشاغل خانگی برای دریافت تسهیلات ابتدا باید در طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که در حال اجرا است، مشاغل خود را به ثبت برسانند. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه مشاغل خانگی به آدرس اینترنتی  mashaghelkhanegi.ir نسبت به تکمیل فرم‌ها و کسب اطلاعات موردنیاز اقدام کنند.
متقاضیان مشاغل خانگی لازم است متناسب با نوع فعالیت موردنظر خود یکی از فرم‌های ثبت‌نام (مستقل – تحت پوشش – پشتیبان) را تکمیل کنند. فرم‌های تکمیلی توسط دستگاه اجرائی ذی‌ربط بررسی‌شده و در صورت تائید طرح در دستگاه اجرائی، مجوز مربوطه صادر خواهد شد.

مراحل دریافت وام اشتغال خانگی

متقاضیان مشاغل خانگی باید از مهارت و تخصص کافی جهت انجام شغل خانگی موردنظر برخوردار باشند.

 • درصورتی‌که شغل موردنظر متقاضی در فهرست مشاغل خانگی موجود نباشد، متقاضی می‌تواند شغل مدنظر خود را پیشنهاد نماید. مشاغل پیشنهادی متعاقباً بررسی و در صورت تصویب، به فهرست مشاغل خانگی اضافه خواهند شد.
 • اشخاصی که در قالب فرم افراد تحت پوشش ثبت‌نام می‌کنند، در صورت داشتن شرایط لازم و وجود پشتیبان متناسب با شرایط آنان، به شخص پشتیبان معرفی خواهند شد.
 • ثبت‌نام افراد تحت پوشش به معنای اشتغال قطعی یا فوری فرد ثبت‌نام‌شده نیست.
 • انجام فعالیت توسط سایر اعضای خانوار منوط به موافقت و رضایت سرپرست خانوار است.
 • متقاضیان انجام فعالیت در قالب “تعاونی تأمین نیاز مشاغل خانگی”لازم است گزینه «تعاونی» را انتخاب و در صورت تشکیل تعاونی تأمین نیاز، می‌توانند در قسمت پشتیبان حقوقی ثبت‌نام کنند.
 • پس از تکمیل فرم ثبت‌نام، درصورتی‌که اطمینان از صحت اطلاعاتی که در فرم وارد نموده‌اید، با کلیک بر روی علامت ثبت‌نام خود را قطعی نمایید.
 • سؤالات مربوط به هزینه و تسهیلات موردنیاز فعالیت، صرفاً برای اطلاع ازنقطه‌نظر شما بوده و تعیین میزان تسهیلات موردنیاز بر عهده دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط است
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. مری می‌نویسد

  چطور میتومم وام بگیرم برای خانه بازی وسیله تهیه کنم

  1