افزایش سقف تسهیلات بانک مسکن/ دریافت تسهیلات 10 میلیونی بدون سپرده با اوراق حق تقدم

بانک مسکن به افرادی که اقدام به خرید سقف اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن کرده‌اند، تسهیلات بدون سپرده 10 میلیون تومانی پرداخت می‌کند.

تسهیلات بدون سپرده به خریداران اوراق حق تقدم

با مجوز بانک مرکزی ازاین‌پس مشتریان بانک مسکن که اقدام به خرید اوراق حق تقدم کرده‌اند، تسهیلات بدون سپرده پرداخت می‌شود که تا پایان سال جاری قابل‌اجرا خواهد بود. بر اساس مجوز بانک مرکزی به افرادی که سقف اوراق حق تقدم را از بانک مسکن خریداری کرده‌اند، 10 میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده پرداخت خواهد شد. افراد برای دریافت وام بدون سپرده باید حتماً تا سقف تسهیلات را از محل اوراق استفاده کنند.

اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن چیست و از کجا باید خرید؟

اوراق حق تقدم برای آن دسته افرادی است که متقاضی دریافت وام مسکن هستند و علاوه بر اینکه هیچ سپرده‌گذاری در بانک نداشته‌اند، تمایلی برای سرمایه‌گذاری و قرار گرفتن در نوبت دریافت تسهیلات ندارند. این افراد با خرید اوراق حق تقدم درواقع نوبت سرمایه‌گذاران قدیمی بانک مسکن را خریداری می‌کنند. متقاضیان استفاده از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن می‌توانند این اوراق را از طریق شرکت‌های کارگزاری فرابورس و یا شعب بانک مسکن خریداری کنند.

آخرین قیمت‌های اوراق تسهیلات مسکن

سقف تسهیلات در تهران

با توجه به مجوزی که بانک مرکزی صادر کرده است، ازاین‌پس سقف تسهیلات برای افرادی که سقف اوراق حق تقدم را خریداری کرده‌اند، در تهران از 60 میلیون تومان به 70 میلیون تومان می‌رسد و با توجه به 20 میلیون تومان وام جعاله تسهیلات رقم دریافتی تسهیلات این افراد به 90 میلیون تومان خواهد رسید.

سقف تسهیلات در استان و شهرستان

تا پیش از صدور مجوز جدید بانک مرکزی، سقف تسهیلات بانک مسکن در مراکز استان‌ها 50 میلیون بود که با صدور مجوز جدید برای افرادی که سقف اوراق حق تقدم را خریداری کرده‌اند با  10 میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده و 20 میلیون تومان جعاله به 80 میلیون تومان می‌رسد. همچنین طبق اعلام بانک مسکن و طبق مجوز جدید بانک مرکزی، سقف تسهیلات دریافتی در شهرهایی با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر که پیش‌ازاین 40 میلیون تومان بود، با 20 میلیون جعاله و 10 میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده به 70 میلیون تومان می‌رسد.

پیشنهاد مطالعهوام مسکن یکم یا اوراق تسهیلات خرید مسکن، کدام‌یک به‌صرفه‌تر است؟

سقف تسهیلات زوجین

تسهیلات خرید مسکن برای زوجین در تهران 100 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها، شهرهای دارای بیش از 200 هزار نفر جمعیت 80 میلیون تومان و در سایر مناطق شهری 60 میلیون تومان است. با اعلام بانک مسکن، زوجین نیز می‌توانند از تسهیلات جدید فراهم‌شده برای دریافت وام بدون سپرده استفاده کنند. طبق مجوز بانک مرکزی، بانک مسکن مجاز است تسهیلات بدون سپرده 20 میلیون تومانی را به زوجینی که اقدام به خرید سقف اوراق حق تقدم کرده اند، پرداخت کند. بر این اساس 100 میلیون وام زوجین در تهران با تسهیلات جدید و 20 میلیون تومان جعاله به 140 میلیون خواهد رسید و در مراکز استان‌ها و شهرهای دارای کمتر از 200 هزار نفر جمعیت، سقف تسهیلات به ترتیب 110 میلیون و 90 میلیون تومان خواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. عبدالله احمدوند می‌نویسد

  سلام کسی که امسال برج 10وام با اوراق گرفته میتونه 10تومن بدون سپرده و20 تومن جعاله را الان بگیره

 2. عبدالله احمدوند می‌نویسد

  من 40وام اواق گرفتم اصلا به درد نمیخورد اول 7باید پول اوراق بدی بعد 2برای محضر بدی وسایر کارهای جانبی از این مبلغ فقط 30 دستت میگیره وباید بعد 12 سال 100پس بدی کجای این کمک است این عین رباست

 3. Eli eqbali می‌نویسد

  عالی هست اما من خیلی گرفتارم ۳۰سالمه انقدر مشکلات بهم فشار اورده ک چند بار خودکشی کردم تورو ب جان امام حسین شمارو به فاطمه ی زهرا قسم میدم من همش هفت میلیون میخام
  تورو بخدا شمارو ب قرآن لطفاً منو تو اولویت وام قرار بدید
  اگرم واسطه هست ده تومن میگیرم ی تومنشم شیرینی میدم
  اگر واسطه هم نداره همون ۷تومن کاره من انجام میگره نصفه مهمی از مشکلاتم حل میشه
  تورو خدا تو اولویت اول قرارم بدید خواهش میکنم لطفاً التماستون میکنم

 4. سیدمنصور حسینی می‌نویسد

  من در تاریخ ۲۰شهریور ۱۶۰سهم اوراق تسه از فرابورس خریدم.بلافاصله پشیمون شدم و درخواست استرداد کردم که گفتند نمیشه پس بدیدتا دوماه ازش بگذره.حالا که بیش از دوماه گذشته میگن ۴ماه باید بگذره .وقتی علت را همون روز اول جویا شدم گفتند به علت جلوگیری از سوءاستفاده افراد سود جوهست.که به نظر منطقی نیس.چون میتونستن بگن اگه شما سهام بخری و بلافاصله گرون بشه تا چند ماه حق فروش نداری.نه اینکه بخوای به همون قیمت یاحتی کمتر بفروشی ولی قبول نکنن.الان نزدیک ۳ماه است که حدود۱۳ ملیون تومان ما،نه تنها بدون دریافت سود بلکه حتی باضرر هم نمیتونیم بفروشیم.میخواستم ببینم به کجا میتونیم اعتراض کنیم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرماییو.

  1. مهدی می‌نویسد

   عزیز دنبا ل دردسر نگرد همون ماه دیگه تو فرابورس بفروش راحت پولتو بگیر مگه ما میتونیم تو این مملکت اعتراض کنیم پولتو میگیرن ودیگه بهت نمیدن

 5. رحمن رسول پور می‌نویسد

  با سلام سود وام ازدواج تاپایان ان چقدر است؟منظور این است که ده میلیون برای هر نفر میدن چقدر باید واریز کنیم؟

  1. اسماعیل می‌نویسد

   سلام برای ده میلیون تومان ۱۶۳۰۰۰۰ تومان باید اوراق بخری یعنی این مبلغ میپره و دیگه برگردونه نمیشود و چهل هزار تومان پرونده سازی میشه و بعد از این که ضمانت و کاراش تموم بشه یک هفته ای بهتون وام میدن که اخرشم پنجاه تومان میگیرن و وام رو واریز میکنن البته تا پنج ساله میباشد با سود ۱۷/۵ که پنج سالش میشه ۲۵۰۰۰۰ تومان و چهار سالش میشه ۲۹۱۰۰۰ تومان میباشد اینم توضیحات کاملش

  2. بیب می‌نویسد

   اسماعیل میگه وام ازدواج نه وام مسکن
   دوست عزیز 11 میلیون برمیگردونی 4 سال