کارت دانش‌آموزی بانک صادرات رونمایی شد

کارت دانش‌آموزی بانک صادرات دارای فناوری غیر تماسی NFC است و قابلیت نصب نرم‌افزار دارد و می‌تواند توسط والدین از راه دور کنترل شود.

دکتر شهرام رشتی مدیرعامل مبنا فرتاک کیش در همایش باشگاه مشتریان بانک صادرات صحبت کرد و گفت:
موضوع صحبت امروز من راجع به فرهنگ جدید پرداخت است که در مدارس به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. والدین ممکن است نتوانند پول نقد را کنترل کنند و هدف ما این است که بتوانیم پول نقد را کنترل و در بستر کارت قرار دهیم. با استفاده از فناوری می‌توانیم حوزه‌هایی که دانش‌آموز می‌تواند از کارت خود استفاده کند را تعیین کنیم. همچنین این کارت می‌تواند از طریق والدین و از راه دور نیز کنترل شود. در فاز بعدی به سراغ موبایل و پرداخت از طریق NFC می‌رویم. در دنیای جدید باید بانک‌ها، اپراتورها و دولت با همکاری هم خدمات بیشتری ارائه دهند.
بشاش درباره معرفی و ارائه کیف پول الکترونیک و کارت دانش‌آموزی صحبت کرد و گفت:
در این سیستم ما از کارت‌های غیر تماسی استفاده می‌کنیم. در این کارت‌ها نیازی به اتصال فیزیکی به دستگاه نیست و همین موضوع موجب افزایش سرعت کار می‌شود. با توجه به پیشرفت فناوری، این کارت‌ها بسیار هوشمند هستند و قابلیت نصب نرم‌افزارها را هم دارند. یکی دیگر از تجهیزات,، دستگاه‌های پایانه فروش است که با توجه به کارت‌های غیر تماسی، دیگر نیازی به کارت کشیدن نیست. کارت‌های بانکی قابلیت تکثیر دارند، اما کارت‌های غیر تماسی این مشکل را ندارند و به همین دلیل استفاده از این کارت‌ها امنیت و سرعت را در انجام عملیات هم‌زمان بالا می‌برد.
موضوع دیگر اینکه امکان ارائه کارت به شکل‌های دیگر مانند مچ‌بند هم وجود دارد تا دیگر معضل گم‌شدن کارت برای دانش‌آموزان کوچک‌تر وجود نداشته باشد. در مورد پرداخت از طریق موبایل و از طریق فناوری NFC باید بگویم که با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی به داشتن کارت‌های مختلف نیست و شما می‌توانید تمامی کارت‌های مورداستفاده خودتان را بر روی موبایل خود تعریف کنید.
سقف برداشت روزانه از کارت دانش‌آموزی 25 هزار تومان است و این کارت با ارائه نامه از سوی مدارس به‌علاوه اصل شناسنامه و کارت ملی توسط شعب بانک صادرات صادر می‌شود. 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

۱ دیدگاه
  1. موفق می‌نویسد

    من 40تومن دادم حساب وا کردم ارزش هم نداره