بانک‌ها به کارکنان بیش از اندازه پاداش جایزه قرض الحسنه ندهند

تبصره جدید بانک مرکزی بانک‌ها را موظف می‌کند تا میزان پاداش کارکنان از محل هزینه‌های جوایز و تبلیغات سپرده‌های قرض‌الحسنه از متوسط دیگر دریافتی‌های وی بیشتر نباشد.

بانک مرکزی اعلام کرده که یک تبصره به ماده 4 دستورالعمل اعطای جوایز به سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز اضافه شده است که بر اساس آن میزان پاداش پرداختی به هر یک از کارکنان از محل هزینه‌های جوایز و  تبلیغات سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز نباید از متوسط حقوق و مزایای مستمر ماهیانه دریافتی وی در سال مالی گذشته بیشتر باشد.‌
در متن این تبصره آمده است:
 تبصره ـ درهرحال، میزان پاداش پرداختی به هر یک از کارکنان موضوع بند (پ) این ماده نباید از متوسط حقوق و مزایای مستمر ماهیانه دریافتی وی در سال مالی گذشته بیشتر باشد
بانک‌ها می‌توانند هرسال تا حداکثر به میزان 2 درصد مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌اندازشان بودجه برای جوایز اختصاص دهند. بانک‌ها حداکثر 3 درصد از بودجه در نظر گرفته‌شده برای جوایز را برای پاداش کارکنان در نظر بگیرند. به‌عبارت‌دیگر بانک‌ها در هر دوره قرعه‌کشی می‌توانند به ازای هر یک‌میلیون تومان سپرده قرض‌الحسنه حداکثر 600 تومان را به پاداش به کارکنانشان اختصاص دهند. یا از نگاهی دیگر از کل مجموع جوایز اعلامی بانک‌ها در تبلیغاتشان را تقسیم بر 30 بکنید میزان پاداش در نظر گرفته برای کارکنان بدست می‌آید.
تبصره جدید بانک مرکزی از بانک‌ها می‌خواهد تا مجموع پاداشی که از این محل به هر یک از مدیریان و کارکنان پرداخت می‌شود از متوسط حقوق و مزایای مستمر ماهیانه دریافتی وی در سال مالی گذشته بیشتر نباشد.
موضوع فیش‌های حقوقی بالای برخی مدیران بانکی در ماه‌های گذشته سروصدای زیادی داشته و ممکن است این اقدام بانک مرکزی برای بستن برخی منافذ قانونی جهت توجیه چنین فیش‌هایی باشد.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم