رده خبر آغاز ارائه «کاراکارت» به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

آغاز ارائه «کاراکارت» به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

خبر
نویسنده: رده
9 اسفند 1394
رحیم اردلان در این باره اظهار داشت: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان (کاراکارت) به میزان چهار برابر مستمری متقاضیان شارژ می‌شود و با این کارت می‌توانند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، اتکا، شهروند، سپه، امکان، اسکات و فرهنگیان خرید کنند.
 
وی افزود: اعتبار تخصیصی در کارت اعتباری کاراکارت با کارمزد 12 درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و اقساط مربوطه نیز در دوره یک‌ساله از حقوق آنان کسر خواهد شد.
 
اردلان با بیان اینکه ثبت تقاضا و ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری‌بگیران به ساده‌ترین روش ممکن انجام می‌شود، گفت: در صورتی که بازنشستگان و مستمری‌بگیران کد ملی خود را از طریق سامانه پیام کوتاه 10001422 ارسال کنند، کاراکارت را از طریق شعبه بانکی محل دریافت حقوق بازنشستگی خود، تحویل می‌گیرند و در صورت مراجعه به نشانی اینترنتی http://www.samanehrefah.ir  می‌توانند بانک و شعبه موردنظر خود را برای دریافت کاراکارت انتخاب کنند.
 
بر اساس گزارش سازمان تأمین اجتماعی، وی اظهار کرد: پس از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه اینترنتی و یا دریافت کد ملی از طریق سامانه پیام کوتاه، حداکثر تا 15 روز کاراکارت از طریق بانک مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و زمان و شعبه بانک محل تحویل کاراکارت نیز از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن همراه متقاضیان ارسال می‌شود.
 
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به‌آسانی استفاده از این تسهیلات و عدم نیاز به طی مراحل اداری و معرفی ضامن، گفت: این اقدام سازمان تأمین اجتماعی در راستای ارائه خدمات مناسب حال بازنشستگان و برای جلب رضایت آنان در آستانه سال نو انجام‌شده است و امیدواریم بازنشستگان و مستمری‌بگیران بتوانند به نحو مطلوب از این تسهیلات استفاده کنند.
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

۱ دیدگاه
  1. تدین می‌نویسد

    با سلام اینجانب مستمری بگیر آموزش و پرورش هستم و حقوق بازنشستگی ام رو از بانک صادرات دریافت میکنم و در اردیبهشت 93 در سایت سامانه رفاه برای دریافت کارت کالا ثبت نام کردم . حدود یک ماه طول کشید تا تاییدیه توی سیستم اعلام شد و در حال حاضر حدود یک ماهی از تاییدیه میگذره اما هنوز اسمسی مبنی بر دریافت کارت برای من نیومده. از طریق شماره تماس درون سایت پیگیر قضیه شدم الان بهم گفتن که باید توی سایت صادرات ثبت نام میکردم این درصورتی هست که سایت سامانه رفاه برای بانک رفاه و بانک صادرات نام برده شده بود. الان تکلیف بنده چی هست؟؟؟؟
    پاسخ بدید ممنون میشم

    4
    8