مدیریت اینترنتی تسهیلات در بانک صادرات

بانک صادرات ایران به‌منظور صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های مشتریان خدمت جدید «مدیریت تسهیلات و تعهدات مشتری» را در سامانه اینترنت بانک راه‌اندازی کرد.

به گزارش رده و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در جهت پاسخگویی بیشتر به نیاز مشتریان، توسعه خدمات نوین بر پایه اینترنت و تلفن همراه را در دستور کار قرار داده است و در این راستا خدمت جدید «مدیریت تسهیلات و تعهدات مشتری» از طریق سامانه اینترنت بانک را راه‌اندازی کرده که طی آن مشترکان سامانه یادشده می‌توانند از وضعیت تسهیلاتی که از بانک متبوع دریافت نموده‌اند و یا وضعیت تسهیلاتی که ضمانت آن را عهده‌دار شده‌اند آگاهی یابند. بر این اساس مشتریان در این خدمت جدید امکان مشاهده صورتحساب تسهیلات، گزارش تعهدات غیرمستقیم، گزارش اخطاریه‌های تسهیلات خود و اخطاریه‌های تعهدات غیرمستقیم، لیست ضمانت‌نامه‌ها و … را پیدا خواهند کرد.
 همچنین بانک یادشده در جهت بهره‌مندی شرکت‌ها سامانه بانکداری ویژه اشخاص حقوقی و حقیقی مشترک (BIB (Business Internet Banking راه‌اندازی کرده که طی آن شخص حقوقی می‌تواند ضمن معرفی فرد موردنظر به‌عنوان «مدیر تراکنش» به بانک این امکان را فراهم نماید که مدیر تراکنش با استفاده از دستگاه رمز یاب مخصوص خود کلیه تراکنش‌های مالی حساب موردنظر را از طریق اینترنت بانک تعریف و مدیریت نماید که این عملیات برای صاحبان امضاء قابل دریافت و رؤیت است. به‌طوری‌که هر تراکنش مالی ثبت‌شده از سوی مدیر تراکنش، پس از ایجاد برای امضا داران تعیین‌شده توسط وی ارسال می‌گردد. تعیین امضاکنندگان تراکنش توسط مدیر، مطابق با شرایط برداشت الکترونیکی مشخص‌شده در هنگام تقاضای عضویت در سامانه صورت می‌پذیرد. سپس صاحبان امضاء تعیین‌شده با استفاده از دستگاه رمز یاب مربوط به خود وارد سامانه شده و در بخش «تراکنش‌های در انتظار» نسبت به تأیید یا رد تراکنش اقدام می‌نمایند. سامانه با کنترل تأییدهای انجام‌شده توسط امضا داران، به‌محض تحقق شرایط تعیین‌شده توسط مدیر، تراکنش مالی را انجام می‌دهد. برای حساب‌های مشترک نیازی به معرفی مدیر تراکنش نبوده و هر یک از شرکا می‌توانند بر روی حساب تراکنش مالی تعریف (ایجاد) نمایند، لیکن فرآیند تأیید تراکنش ایجادشده توسط شرکا مشابه حساب‌های اشخاص حقوقی بوده و انجام تراکنش مزبور منوط به تحقق شرایط برداشت الکترونیکی تعریف‌شده به هنگام تقاضای عضویت در سامانه است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم