چگونگی بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج

از سوی بانک مرکزی اعلام شد

بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج هم‌زمان با ایام مبارک دهه فجر توسط بانک پارسیان آغاز می‌شود.

به گزارش رده و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، همان‌گونه که در اطلاعیه شماره 2 این بانک قیدشده بود، در فاز نخست تودیع وجوه سپرده‌گذاران، پرداخت سپرده‌های خرد این تعاونی اعتبار در اولویت قرار دارد و تودیع سپرده‌ها تا سقف‌های 30 میلیون ریال، 50 میلیون ریال و 100 میلیون ریال، بر اساس شیوه‌نامه‌ای خواهد بود که از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود.
این مبالغ طی 3 مرحله و توسط شعب بانک پارسیان در سراسر کشور پرداخت خواهد شد. نحوه و ترتیب پرداخت در اطلاعیه آن بانک اعلام می‌شود.
در این زمینه، توجه سپرده‌گذاران را به نکات زیر معطوف می‌دارد:
1- در فاز نخست این طرح، سپرده‌های خرد صرفاً به اشخاص حقیقی دارای حساب‌های تک امضاء پرداخت خواهد شد.
2- سپرده‌گذاران واجد شرایط با در دست داشتن مدارک مربوط به‌حساب و اوراق شناسایی هویتی ضمن مراجعه به شعبه مربوطه در تعاونی نسبت به بستن حساب و ابطال دفترچه اقدام و «گواهی تسویه‌حساب سپرده نزد تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج» را به شعب بانک پارسیان ارائه کنند.
3- تسهیلات سپرده‌گذارانی که در قبال سپرده‌های خود تا سقف 100 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند، توسط همان شعبه تعاونی تسویه شده و مبلغ خالص قابل پرداخت در گواهی تسویه‌حساب سپرده قید خواهد شد.
4- اطلاعات دریافتی از تعاونی، ملاک بازپرداخت سپرده‌ها بوده و هرگونه مغایرت در اطلاعات مشتریان از قبیل اطلاعات هویتی، شماره‌حساب، مبلغ سپرده و… یا کسری مدارک موردنیاز باعث عدم پرداخت مبالغ خواهد شد.
5-بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل فرآیند پرداخت سپرده‌ها و رسیدگی به شکایات سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، نسبت به راه‌اندازی میز امداد ویژه‌ای اقدام کرده و سپرده‌گذاران تعاونی مذکور، می‌توانند ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir در بخش «تماس با ما» و در زیر بخش «پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی» شکایات و انتقادات خود را مطرح نمایند. تلفن پیام‌گیر شماره 29954855 و سامانه پیام کوتاه 2000411 نیز آماده دریافت دیدگاه‌های مردمی، انتقادات و شکایات احتمالی در این زمینه خواهد بود.
6- در حین اجرای فاز نخست، اطلاع‌رسانی لازم درزمینهٔ تعیین تکلیف وجوه سپرده‌های مشترک، سپرده‌های اشخاص حقوقی و سپرده‌های با مبالغ بالاتر تعاونی یادشده نیز از طریق اطلاعیه‌های بانک مرکزی به آگاهی می‌رسد.