وام 100 میلیونی خرید مسکن در راه است

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پیشنهاد رسیدن سقف وام خرید مسکن به 100 میلیون تومان در شورای پول و اعتبار در حال بررسی است.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران از پیشنهاد افزایش وام جعاله از 10 میلیون تومان به 20 میلیون تومان خبر داد و گفت: در صورت موافقت شورای پول و اعتبار با این پیشنهاد با احتساب تسهیلات 80 میلیون تومانی خرید مسکن در تهران، مجموع تسهیلات خرید مسکن به 100 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

آن طور که فارس گزارش داده،آخوندی با تاکید بر اینکه میزان تسهیلات پرداختی برای خرید مسکن باید بیش از نرخ‌های فعلی باشد گفته است: در حال حاضر سقف تسهیلات قابل اعطا بر خرید مسکن روی هر واحد در شهر تهران 80 میلیون تومان و وام جعاله نیز 10 میلیون تومان و در مجموع 90 میلیون تومان است که پیشنهادم این است با افزایش تسهیلات جعاله به 20 میلیون تومان، سقف تسهیلات خرید مسکن به 100 میلیون تومان برسد. البته هنوز این موضوع به تصویب شورای پول و اعتبار نرسیده و فقط در حد یک پیشنهاد است.

وی بیان کرد: علاوه بر این، با موافقت شورای پول و اعتبار در جلسه سه شنبه شب سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن (خرید اوراق تسهیلات) که تاکنون 35 میلیون تومان بود به 60، 50 و 40 میلیون تومان به ترتیب در شهر «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق شهری» افزایش پیدا کرد.

عباس آخوندی در گردهمایی کانون مهندسان فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران که با موضوع «اهمیت اخلاق مهندسی در افزایش سرمایه اجتماعی مهندسان ایرانی» این سخنان را بیان کرد.